سازمان لیگ درباره هواداران و قوانین سلیقه‌ای عمل نکند

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به رفتار سلیقه‌ای سازمان لیگ درباره حضور هواداران گفت: اگر قانونی به تصویب رسیده و باید اجرایی شود، انتظارمان از سازمان لیگ نگاه یکسان و اجرای آن برای همه است و در خصوص حضور تماشاگران و سایر قوانین نباید شاهد رفتار سلیقه‌ای باشیم.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، علی احسانی، پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه مسابقات دارت و دو صحرا نوردی ایمیدرو به میزبانی ذوب آهن، اظهار کرد: در گذشته شرکت ذوب‌آهن سهامدار عمده ایمیدرو بود، اما چند سال است که بخشی از این سهام به وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی واگذار شده است. در واقع پایه گذار مسابقات ایمیدرو ذوب آهن اصفهان است که این مسابقات را با هدف برگزاری مسابقات بین کارمندان و کارگران شرکت‌های ایمیدرو تشکیل داد. مسابقاتی که در ابتدا با فوتسال آغاز شد و قدمتی ۱۲ ساله دارد امروز در رشته های مختلف ورزشی تیمی و انفرادی و در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می شود.

وی افزود: با شکل گیری هسته اولیه هیئت مدیره آن شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، مس ایران و گل گهر اعضای کار گروه ایمیدرو شدند و سالیانه سیاست گذاری آن توسط مدیران این شرکت‌ها انجام می‌شود.

احسانی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا موجب شد تا سال گذشته مسابقات کشوری ایمیدرو برگزار نشود و در همین فاصله فرصت بسیار خوبی به دست آمد تا بتوانیم سیاست گذاری بهتری در زمینه برگزاری مسابقات داشته باشیم، باشگاه ذوب آهن همچون سال‌های گذشته که میزبانی های خوبی در مسابقات داشت، امسال نیز میزبان مسابقات دارت و دو صحرا نوردی هستیم، فولاد مبارکه در مجموعه باغ فردوس میزبان مسابقات شنا خواهد بود و در سایر رشته‌ها نیز صنایع مختلف میزبانی مسابقات را بر عهده گرفتند، خوشبختانه باشگاه ذوب آهن از نظر زیرساخت‌ها و امکانات در شرایط خوبی است و این ظرفیت و پتانسیل به ما اجازه می‌دهد که بتوانیم میزبان مسابقات در رشته های مختلف باشیم و میزبانی شایستگی را داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان با اشاره به هدفی که ایمیدرو در برگزاری مسابقات دنبال می کند، گفت: در برگزاری مسابقات ایمیدرو هدف قهرمانی نیست؛ در این بخش بیشتر به دنبال افزایش راندمان کاری و ایجاد شادابی و نشاط در کارگران هستیم. یکی از نکاتی که برای ما اهمیت دارد این است که ایمیدرو، شرکت سهامی ذوب آهن را به عنوان برند مسابقات می‌شناسد و بارها به اهمیت حضور ذوب آهن در مسابقات اشاره کرده است.

وی با اشاره به ارتباطات خوب باشگاه ذوب آهن با هیئت ورزش کارگری استان و فدراسیون تاکید کرد: با هیئت کارگری استان از گذشته تا کنون ارتباط بسیار تنگاتنگ و خوبی داشتیم، هیئت کارگری در ۴۰ رشته ورزشی به صورت انجمن فعال است که در تمامی این رشته ها سعی کردیم از متخصصان و قهرمانی که در کارخانه و پرسنل ذوب آهن هستند استفاده کنیم. فدراسیون نیز همکاری بسیار خوبی با ما داشته و حتی دیده می‌شود که فدراسیون ورزش کارگری برای اعزام نفرات به مسابقات برون مرزی روی پرسنل شرکت ذوب آهن حساب ویژه ای باز کرده است.

وی با اشاره به زیر ساخت‌های خوب ذوب آهن و جامعه تحت پوشش خانواده ذوب آهن گفت: حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از کارگران و بازنشستگان ذوب آهن تحت پوشش خدمات ورزشی ذوب آهن قرار دارند که با در نظر گرفتن خانواده های آنها می بینید که جمعیت بسیار زیادی را باید پوشش بدهیم که این مسئله نیازمند برنامه ریزی و تهیه زیرساخت‌ها مناسب است، خوشبختانه مجموعه هایث ورزشی خوبی در کارخانه و بیرون از آن از نظر سرانه ورزشی در اختیار داریم و مدیران حاضر در کارخانه نیز همکاری و تعامل بسیار خوبی در زمینه پرداختن کارگران به ورزش دارند، چرا که همگی به تاثیر ورزش در راندمان کاری کارگران اعتقاد دارند و طرفدار فعالیت های ورزشی حوزه کارگری هستند.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص تیم فوتبال ذوب آهن و تساوی روز گذشته تیمش در مقابل آلومینیوم اراک اضافه کرد: همه می دانیم که ذوب آهن چند فصل بد و بحرانی را سپری کرده است، در حال حاضر با کادر فنی و بازیکنانی که با نظر سرمربی تیم از لیگ یک و لیگ برتر جذب شده اند سعی کردیم به نتایج مطلوبی برسیم، درست است که کیفیت آنها ممکن است در سطح بازیکنان با تجربه و صاحب نام لیگ برتر نباشد، اما نیاز به زمان نیاز دارند تا سطح بازیکنان با لیگ برتر هم تراز شود، اما در مجموع روند تیم راضی هستم و دغدغه‌ای در خصوص اتفاقات سال قبل نداریم.

وی ادامه داد: نکته ای که مشخص است ذوب آهن بر خلاف گذشته به راحتی گل نمی‌خورد و بسیار جنگنده ظاهر شده است و مشکلاتمان بیشتر روی اشتباهات فردی است که با هماهنگ تر شدن تیم این مشکل نیز رفع خواهد شد. مقابل آلومینیوم اراک نیز خوب ظاهر شدیم، باتوجه به اینکه این تیم در خانه به هیچ حریفی حتی پرسپولیس امتیاز نداده بود عملکرد خوبی داشتیم.

احسانی همچنین در خصوص حضور تماشاگران در ورزشگاه و برخورد دوگانه سازمان لیگ در این زمینه تاکید کرد: انتظارمان این است اگر قانونی به تصویب می‌رسد، اجرای آن سلیقه ای نباشد و تمامی  تیم‌ها بهره یکسانی از این قضیه داشته باشند. پرسنل کارخانه ذوب آهن در شرایط سختی انجام وظیفه می‌کنند و هزینه ما در فوتبال با این شرایط بسیار سخت است انتظار نداریم که با نگاه سلیقه‌ای زحمات کارگران ما نادیده گرفته شود.

وی گفت: بنابراین اگر تصمیماتی گرفته می شود در اجرا نیز باید نگاه یکسانی به همه تیم‌ها شود چرا که همه تیم‌ها هزینه می کنند، با توجه به امکانات و زیرساخت‌های ورزشگاه فولادشهر برای هیچ مشکلی برای حضور تماشاگران نداریم و تنها منتظر پاسخ مثبت و مجوز حضور تماشاگران از مراجع ذی صلاح هستیم که امیدوارم به زودی شرایط این موضوع فراهم شود تا در کنار تیم‌هایمان هواداران ذوب آهن را داشته باشیم.

48

کد خبر 1578541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =