فرآیند سرمایه گذاری در استان قزوین تسهیل می‌شود

استاندار قزوین گفت: با فراهم آوردن زیرساخت های لازم در استان قزوین و کاهش فرآیندهای بروکراتیک امر سرمایه گذاری را تسهیل می بخشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد مهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشستی با رایزنان اعزامی اقتصادی وزارت امور خارجه به کشورهای مختلف که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، گفت: به رغم تمامی تلاش ها در این زمینه، هنوز طراز واردات استان نسبت به صادرات آن منفی است و  با ایجاد فرصت های مناسب می توان طراز تجاری استان را طی مدت معقولی مثبت کرده و میزان بیشتری از صادرات نسبت به واردات داشته باشیم.

اعلایی افزود: میزان سرمایه گذاری در استان نسبت به سایر استان ها قابل قبول است ولی از حیث مقایسه با ظرفیت های این استان قابل قبول نیست و در این حوزه فعالان اقتصادی می توانند با معرفی ظرفیت ها و جذب سرمایه گذاران خارجی تحرک لازم را ایجاد کنند.

مدیر ارشد اجرایی استان تصریح کرد: در استان قزوین با فراهم آوردن زیرساخت های لازم و کاهش فرآیندهای بروکراتیک امر سرمایه گذاری را تسهیل می بخشیم.

استاندار قزوین افزود: از رایزنان اعزامی انتظار می رود که در کشورهای دارای قابلیت برای تعامل با قزوین اقدام کنند و یک کانال ارتباطی همیشگی و دایمی را با استان داشته باشند تا بتوانیم ظرفیت ها را عرضه کرده و شاهد رونق و شکوفایی اقتصاد استان باشیم.

استاندار قزوین افزود: بهبود اقتصاد کشور مطالبه مردم است و یکی از کلیدهای تحقق این هدف، ایجاد ارتباط با کشورهای خارجی است و نقش رایزنان اقتصادی در این زمینه بسیار برجسته است.

اعلایی در پایان تاکید کرد: در تجارت و مدیریت باید جسارت لازم را داشت و تلاش کرد جسورانه فضای رقابت را به سود کشور و استان رقم زد.

48

کد خبر 1578745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =