العامری: به چالش کشیدن انتخابات عراق ادامه دارد

ایرنا نوشت:«هادی العامری» رهبر «ائتلاف الفتح» عراق دریک نشست خبری تاکید کرد که روند به چالش کشیدن نتیجه انتخابات پارلمانی ادامه خواهد یافت.

به گزارش شبکه خبری «المیادین» العامری در مورد برگزاری انتخابات اخیر عراق گفت: ترس ما از تقلب در این انتخابات تصادفی نبود و از ابتدا از دستکاری الکترونیکی نتایج نگرانی داشتیم زیرا تجربه سال ۲۰۱۸ را هنوز از خاطر نبرده ایم.

وی افزود: ما بر تسریع در برگزاری انتخابات تاکید می‌کردیم و معتقد بودیم که این یک گام به جلو است، اما آنطور که می‌خواستیم نشد و کمیسیون آمادگی برگزاری انتخابات را نداشت.

العامری گفت: آنچه اتفاق افتاد نشان دهنده سردرگمی و ناتوانی کمیسیون در مدیریت این انتخابات سرنوشت ساز بود و این کمیسیون مرتکب تخلفات قانونی و فنی در خصوص اعلام نتایج شد و هیچ گزارشی در مورد دستگاه های انتخاباتی به مجلس نمایندگان ارائه نکرده است.

وی افزود: بین نوارهای انتخاباتی که در اختیار کاندیداها قرار گرفته و آنچه که با نتائج اعلام شده است تفاوت زیادی وجود دارد.

رئیس ائتلاف الفتح ادامه داد: روند به چالش کشیدن نتایج انتخابات ادامه دارد و ما به شکایت خود در دادگاه فدرال در مورد نتایج انتخابات ادامه می دهیم و از آن عقب نشینی نمی کنیم.

کمیسیون مستقل انتخابات عراق نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را با تاکید بر تغییر ۵ کرسی نسبت به نتایج اعلامی اولیه اعلام و تایید کرد که تایید نهایی را دادگاه فدرال عراق باید انجام دهد.

این کمیسیون تاکید کرد که نتایج بعد از بررسی همه شکایت ها و اعتراضات اعلام شده است اما دادگاه فدرال عراق باید تایید نهایی آن را انجام دهد.

311311

کد خبر 1579466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حمید IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
    0 0
    چون رای نیاوردند انتخابات را به چالش می خواهند بکشند. بالاخره عراقی ها هم کم کم دارند می فهمند