رونمایی از دو محصول پژوهشی در استان چهارمحال وبختیاری

معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آب وفاضلاب استان گفت: هم زمان با هفته پژوهش از دو محصول پژوهشی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، مهران قاسمی با اعلام این خبر افزود: در نمایشگاه مجازی که به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه شهرکرد افتتاح گردید از دو محصول پژوهشی با عنوان های طراحی و ساخت سیستم تصفیه فاضلاب به روش الکترومغناطیسی بدون سازه و با فضای کم و دیگری با عنوان بهینه ترین و اقتصادی ترین راهکار جهت کاهش لجن در تصفیه خانه های فاضلاب رونمایی گردید.

   مهندس قاسمی گفت: این طرحهای پژوهشی در سطح کشور تایید شده و مقرر گردیده که در استان چهار محال و بختیاری به عنوان پایلوت انجام شوند تا در آینده از طرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در استانهای دارای قابلیت اجرا معرفی شود.

   وی یادآوری نمود: نمونه آزمایشگاهی سیستم تصفیه فاضلاب به روش الکترومغناطیسی طراحی ، ساخته شده و مورد تایید قرار گرفته که نمونه مورد درخواست با این مشخصات انشالله در آینده در یکی از مراکز جمعیتی ساخته و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. 

   نامبرده افزود: محصول دوم نیزکه راهکار کاهش لجن در تصفیه خانه های فاضلاب است هم اکنون در تصفیه خانه فاضلاب شهرکرد در حال اجرا است و تا پایان سال هم در تصفیه خانه فاضلاب بروجن اجرایی می گردد.

   معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آبفای چهار محال و بختیاری در پایان گفت: این پروژه ها در قالب طرحهای پژوهشی با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان چهار محال و بختیاری ، دانشگاه صنعتی مالک اشتر و دانشگاه اصفهان به انجام رسیده است.

46

کد خبر 1579638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =