ماراتن ادامه دار حمله ی سگ های ولگرد به آبادانی ها

فیلم، کودک وحشت زده و گریان از حمله سگی به او را نشان می داد که در گوشه ای از خیابان بر روی زمین نشسته است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان؛ غروب یک شب پائیزیست و پسر بچه ای که با مادرش برای خرید راهی بازار شده اند، گرفتار حمله ی سگ ها می شوند و کودک از ناحیه ی پا آسیب می بیند. مردمی که از آن حوالی می گذرند با دیدن این صحنه به کمک مادر و کودک بی پناه می روند و با پرتاب سنگ سگ ها را از اطراف آنها دور می کنند تا شاید دمی آرام بگیرند.

این تنها صحنه ای از صحنه های پرتکرار روزهای متمادی در آبادان و خرمشهر است که مردم اعم از زن، مرد، کودک، جوان و پیر در ساعات مختلفی از شبانه روز و در هر نقطه ای از شهر که فکرش را بکنید با حمله ی گروهی سگ های ولگرد که هر روز نیز بر تعداد آنها اضافه می شود، مواجه می شوند که ترس، اضطراب، وحشت و زخمی زدن نیز جزء جدا نشدنی حمله ی این سگ های وحشی به مردم بی پناه است.

روزهای متوالی و متمادی زیادیست که صحنه های حضور پر تعداد سگ های ولگرد در کوچه و خیابانهای شهر به همراه فیلم هایی از حمله های گاه و بی گاه آنها به مردم در فضای مجازی منتشر می شود و به رغم ابراز نگرانی های فراوان و مطالبه ی صریح و سریع آنها در مداخله ی به هنگام متولیان امر به ویژه شهرداری برای حل سریع این معضل اما این قصه ی پر غصه همچنان ادامه دارد و خیال به پایان رسیدن ندارد.

*راهی جز طرح شکایت از شهرداری به مراجع قضایی نداریم

فرماندار ویژه شهرستان آبادان در این باره گفت: گاهی اوقات آنقدر در مورد موضوعی به متولیان امر هشدار می دهیم که دیگر قضیه لوث می شود و وقتی چنین شود راهی جز اعلام وضعیت به مرجع خاص و شکایت علیه دستگاه مربوطه باقی نمی ماند.

سید زین العابدین موسوی اظهار کرد: طی نامه ای مکتوب مواردی همچون سگ های ولگردی، جمع آوری و جانمایی محلی برای انتقال نخاله ها به خارج از شهر و جمع آوری زباله ها از سطح کوچه و خیابانهای شهر را به شهردار آبادان اعلام کردیم.

وی افزود: با توجه به ضرب العجل تعیین شده برای انجام کار از سوی شهرداری، اما به سبب تقاضای برخی مقامات شهری این فرصت به مدت یک هفته تمدید شد که پس از اتمام مدت مذکور، راهی جز طرح شکایت از شهرداری آبادان در مراجع قضایی نداریم.

وی تصریح کرد: در صورت عدم برخورد با مسائل و مشکلات شهری که آرامش، امنیت و رفاه مردم را نشانه می رود، در واقع ما کم کاری کرده ایم و این در حالیست که ما به شدت مخالف این موضوع هستیم.

*عقیم سازی سگهای ولگرد برای شهرداری صرفه ندارد

شهردار آبادان نیز در این باره گفت: در زمینه ی سگ های ولگرد نیز مکاتباتی را با فرماندار و دادستان داشتیم.

حسین حمید پور اظهار کرد: بحث عقیم سازی سگهای ولگرد با توجه به فراوانی تعدادشان که از حد استاندارد هم فراتر رفته است، به سبب هزینه بر بودن آن به صرفه نیست و بایستی راهکاری دیگر جایگزین آن شود.

وی افزود: از دادستان و فرماندار خواسته ایم تا در نشستی اضطراری مسئله را پیگیری کرده و برای آن چاره اندیشی دیگری (سوای از عقیم سازی) شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار قلاده سگ در فضای شهری آبادان موجود است که تعدادشان غیر عادیست و لذا به اتخاذ تمهیدات خاص و اجرای آن از سوی دستگاههای مرتبط با این امر، نیاز داریم.

با توجه به شرایط خاص شهر آبادان از بابت نبود امکانات و تجهیزات لازم به خصوص در حوزه ی شهرداری، به نظر نمی رسد که به این زودی ها بشود پایانی را برای سگهای وحشی ولگرد در آبادان متصور شد مگر آنکه مسئولان همت کنند و ضمن چاره اندیشی و اتخاذ تمهیدات قابل اجرا و انجام و بدون فوت وقت، دست به انجام اقدامات عملی بزنند و در این مسیر از همراهی و کمک دستگاههای اجرایی در سطح استان خوزستان و حتی کشور نیز بهره ببرند تا شاید پس از گذشت سالها از پایان جنگ گوشه ای از زخم های بی شمار این شهر جنگی جنگی جنگی التیام یابد.

گزارش: فرزانه یحیی آبادی

48

کد خبر 1580110

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =