دانشجویان از مسئولان مطالبه گر باشند

استاندار قزوین گفت: در فضای جدید سیاسی کشور باید دانشجویان از مسئولان مطالبه گر باشند و به کمک مدیران بیایند و به شکل مساله محور در حل مشکلات ظهور و بروز داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد مهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشست صمیمی با نمایندگان نخبگان و تشکل های دانشجویی استان که در محل سالن جلسات شهید سلیمانی برگزار شد، بیان کرد: از دانشجویان و تشکل های دانشجویی انتظار می رود برای مبارزه با فساد وارد میدان شوند.

وی در ادامه اظهارکرد: به عنوان مثال هزار نفر از اعضای شوراها در دوره قبل دستگیر و زندانی شدند که این یک نقطه حادثه خیز فساد است و فعالان دانشجویی باید در این زمینه حساس باشند و رسانه هایی را برای اعلام هشدار در این زمینه ایجاد کنند.

اعلایی بیان کرد: مقام معظم رهبری از این موضوع تعبیر به آتش به اختیار کردند که با تشخیص ایشان بیان شده و باید با عقلانیت مورد توجه تشکل های دانشجویی قرار گیرد.

اعلایی افزود: شهید بهشتی، دانشجو را به موذن تعبیر کرده که اگر خواب بماند نماز جامعه قضا می شود بنابراین حس و روحیه دانشجویی باید در جامعه نهادینه شود که شهید بهشتی بر آن تاکید داشته اند.

اعلایی تاکید کرد: اراده دولت بر مبارزه با فساد است و از تشکل ها می خواهیم هر کجا احساس فساد کردند با عقلانیت و به دور از برخورد احساسی فریاد بزنند و برای مقابله با فساد تلاش کنند.

استاندار قزوین با اشاره به جنس مطالبات دانشجویی، گفت: این مطالبات باید خیلی به سمت مسایل کلیشه ای و کم اثر پیش نرود چون تحول و تغییر در جامعه با ورود مردم به ویژه دانشجویان در مسایل مختلف رقم خواهد خورد.

استاندار تاکید کرد: باید برای حذف زمینه های فساد در جامعه تلاش کنیم که یکی از عوامل آن، تعیین و انتصاب افراد شایسته و لایق و مومن و انقلابی است.

اعلایی با تاکید بر استفاده از نخبگان در اداره جامعه،گفت: نخبگان به معنای افرادی هستند که ظرفیت های تغییر و تحول را در جامعه دارند و باید از توان آنها برای تحول در جامعه استفاده کنیم و مجموعه دانشجویی نیز برای بروز و ظهور استعدادهای خود ارتباط با بنیاد نخبگان را حفظ کنند.

وی بیان کرد: به زودی جوانان باسواد، صاحب نظر، خلاق و انقلابی در استان منصوب خواهند شد و زمینه کشف و شناسایی نیروهای جدید را در این مسیر فراهم خواهند کرد.

در ادامه این جلسه، روسای دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی استان قزوین نظرات مطالبات و دغدغه های خود را مطرح کردند.

48

کد خبر 1580465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =