انتقاد تند قوامی از مرعشی و کرباسچی: دل مبارزره ندارید

نامه نیوز نوشت:ناصر قوامی گفت: هدف کرباسچی و مرعشی این است که یا خود وارد حکومت شوند یا عوامل‌شان را وارد حکومت کنند و به‌دنبال منافع شخصی هستند نه منافع ملی.

صحبت‌های امروز حسین مرعشی در روزنامه شرق، سوالات قابل توجهی را به وجود آورده است و با توجه به مواضع چند سال اخیر این جریان مبنی بر نقش تشریفاتی خاتمی در جریان اصلاحات، اصلاحات دولت محور و برخی مواضعی که فاصله نسبتا زیادی با مشی اصلاح طلب نسل اول دارد حالا این سوال مطرح است که نسبت کارگزاران با اصلاحات چیست و همراهی این حزب با این جبهه سیاسی تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد.

واکنش تند قوامی به اظهارات مرعشی: آقای مرعشی که هستی که می‌خواهی رئیس‌جمهور تعیین کنی؟

ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاب‌طلب درخصوص صحبت‌های حسین مرعشی درباره نقش خاتمی در جریان اصلاحات  گفت: «آقای مرعشی و برخی احزاب اصلاح طلب پایگاه اجتماعی شان به تنهایی صفر است و اینها اصلا فعالیت حزبی در تهران و شهرستان ها ندارند. در طول مدت بعد از انتخابات که چند ماه از آن می‌گذرد این احزاب اصلا جلسه‌ای هم نداشته‌اند. یک نفر در بالا مثل مرعشی و کرباسچی می نشینند و صحبت میکنند. این که حزب نیست! ادعای سهم‌خواهی هم می‌کنند و نتیجه‌اش هم این است که اصلاح‌طلبان را به این روز انداخته اند و ادعایشان نیز هیچ پایگاه اجتماعی ندارد».

او ادامه داد: «باید به مرعشی گفت شما چه پایگاهی در ایران دارید؟ حزب تعریفی دارد، کلاس درس و برنامه‌ای دارند، این ها در تعریف یک حزب نمی گنجند نهایتا اگر افراد تاثیرگذار در استان‌ها نباشند کسی این‌ها را نمی شناسد. شما در شهرستان‌ها از مردم سوال کنید نماینده کارگزاران در شهر شما کیست؟ هیچکس نمی‌شناسد! بنابراین اینکه بگویند ما از خاتمی عبور میکنیم یعنی از اصلاحات عبور کرده‌ایم. آقای خاتمی با تمام ضربه‌ای که احزاب به ایشان زدند باز هم پایگاه اجتماعی در جامعه دارد».

او در ادامه درباره ی نسبت کارگزاران با جریان اصلاحات افزود: «حزب باید یک برنامه و مرامی داشته باشد. این ها هدفشان چنین چیزی نیست و هدف کرباسچی و مرعشی این است که یا خود وارد حکومت شوند یا عوامل‌شان را وارد حکومت کنند و به‌دنبال منافع شخصی هستند نه منافع ملی؛ دیگر احزاب هم همینطور است».

قوامی در پایان نسبت به صحبت مرعشی درباره ایده‌آل کارگزاران نسبت به تشکیل یک دولت برخواسته از این حزب گفت: «به او بگویید پایگاه اجتماعی شما کجاست که بتوانید به تنهایی رئیس جمهور تعیین کنید. آقای کرباسچی در یکی از انتخابات‌ها جلسه‌ای در سالن دانشگاه فرهنگیان داشت و تندروها هم تهدید می‌کردند جلسه را بهم می‌زنیم جلسات هم شلوغ می‌شد. قرار بود من و کرباسچی سخنرانی کنیم. در میانه راه زنگ زدند که به جلسه نروید سنگ پرت می‌کنند اما من گفتم به مردم قول دادیم که حرف بزنیم. نزدیک دانشگاه بودیم که کرباسچی زنگ زد و گفت ما برگشتیم گویا تلفنی تهدیدشان کرده بودند و کرباسچی هم نیامد. من رفتم و سخنرانی هم برگزار شد سنگ هم پرت کردند. این ها چنین افرادی هستند نه پایگاه اجتماعی دارند نه دل مبارزه! کسانی حرف انقلاب و مبارزه را باید بزنند که حداقل قبل از انقلاب سابقه مبارزه داشته باشند. آقای مرعشی و کرباسچی چه سابقه مبارزاتی دارند؟ من سه بار قبل از انقلاب بازدداشت شدم و زندان عادل آباد بودم. این ها سابقه شان چیست؟»

21217

کد خبر 1581649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
    0 0
    كارگزاران سازندگي با سهم خواهي و منفعت طلبي ، از عوامل به بن بست رسيدن اصلاحات بود.