تولید سالانه ۲۴هزار متر مربع فرش دستباف در استان سمنان / فعالیت یازده هزار بافنده فرش در ۸ مجتمع قالیبافی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از تولید سالانه ۲۴هزار متر مربع فرش دستباف در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، حمیدرضا مداح با اعلام این خبر گفت: سالیانه ۲۴هزارمترمربع فرش دستباف توسط بافندگان خانگی و بافندگان شاغل در کارگاه ها و مجتمع های قالیبافی در استان تولید می گردد.

وی تعداد شرکت های تعاونی فعال در حوزه فرش دستباف را حدود ۲۶ شرکت عنوان کرد و افزود: از این تعداد ، ۲۰شرکت تعاونی فرش دستباف شهری و ۶تعاونی فرش دستباف روستایی می باشد که زیر نظر ۲ اتحادیه شرکت های تعاونی فرش دستباف روستایی و اتحادیه شرکت های تعاونی صنایع دستی و فرش دستباف شهری فعالیت می کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: بیش از یازده هزار بافنده فعال و تعداد ۸ مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد که این تعداد بافنده در ۹۳ کارگاه متمرکز و غیر متمرکز در استان فعالیت می کنند.

حمیدرضا مداح اضافه کرد: در هشت ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۲۲۰ بافنده فعال در حوزه فرش استان در کارگاه های قالی بافی مشغول به فعالیت شده اند.

وی با شاراه به مشکلات و دغدغه های صنعت فرش استان سمنان تصریح کرد: نداشتن امکان تولید مواد اولیه فرش دستباف در استان ، کمبود نقدینگی بافندگان خانگی و مجتمع ها و کارگاه های قالیبافی و افزایش قیمت مواد اولیه و کمبود سرمایه برای بافت فرش از مهمترین چالش های جدی این صنعت بسیار مهم در استان می باشد.

48

کد خبر 1581764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =