دیدار انتخاباتی حکیم با رؤسای ائتلاف های بزرگ اهل سنت عراق

ایرنا نوشت: «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدارهای جداگانه با رؤسای ائتلاف‌های «عزم و تقدم» تحولات سیاسی عراق، منطقه و نتایج انتخابات پارلمانی اکتبر گذشته را بررسی کرد.

حکیم در دیدار با «خمیس الخنجر»، رئیس ائتلاف عزم، تشکیل پیمان سیاسی جدید با محوریت ائتلاف عزم را تبریک گفت و بر ضرورت حفظ تعادل در همه عرصه‌ها تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با «محمد الحلبوسی»، رئیس ائتلاف تقدم نیز تأکید کرد که بحران سیاسی کنونی در عراق قابل حل است اگر همه طرف‌ها فرهنگ کوتاه آمدن از سقف مطالبات با در نظر گرفتن منافع ملی کشور و پذیرش حد وسط‌ها را پیشه کنند.

وی در این دیدارها بار دیگر خواستار جدیت دادگاه فدرال در بررسی شکایت‌های انتخاباتی برای رعایت عدالت در حق معترضان به نتایج انتخابات شد و آن را موجب تقویت اعتماد شهروندان به روند انتخابات و نظام دموکراتیک کشور دانست.

حکیم همچنین تأکید کرد که مجلس آینده باید به مسئولیت‌های مهم خود در عرصه قانون‌گذاری، نظارت و مبارزه علیه فساد با جدیت عمل کند ضمن اینکه دولت جدید نیز مسئولیت‌های سنگینی بر عهده دارد که باید برای حل و فصل آنها اقدام کند.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1582315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =