کیهان نوشت:

- عکسهای دونفره بیندازید. شاید این کار را فقط زمانی که همدیگر را در ابتدای آشنایی تان ملاقات می کردید، انجام می دادید. پس چرا حالا با هم عکس نمی گیرید؟ یک عکس جدید بیندازید و آن را روی میز آرایش اتاق خواب یا روی میز کارتان قرار دهید.
- بگذارید او برنده شود. دعواهای گاه و بیگاه، حتی در زندگی های مشترک سالم، امری اجتناب ناپذیر است. به راستی چقدر آزار دهنده است که اجازه دهید او برنده باشد؟ حداقل آن این است که شما به مشاجره و بحث تمایلی نشان ندهید.
- از او جلوی در استقبال کنید. منتظر نشوید تا همسرتان از راه برسد و بگوید «عزیزم من آمدم». منتظر او باشید و با بازکردن در از او استقبال کنید.
- لباس های او را خودتان تعمیر کنید. یک جعبه لوازم خیاطی خریداری کنید و سوراخ های جوراب همسرتان را خودتان بدوزید. دگمه های افتاده لباس او را بدوزید. این عمل سبب افزایش20 درصدی جارختی او می شود.
- رمزی صحبت کنید. کدی را برای برخی لغات انتخاب کنید که فقط شما و همسرتان معنی آن را می دانید و آن را به راحتی در جمع بیان کنید. شما با این کار می توانید کمی سرگرمی داشته باشید و باعث نزدیکتر شدن به یکدیگر شوید.

- با ماشین به گردش های طولانی بروید. ماشین سواری کنید و مناظر را تماشا کنید. این شانس بسیار بزرگی است که بتوانید با هم گفتگو کنید یا این که در کنار هم باشید. اگر نمی خواهید زیاد بنزین مصرف کنید، به یک پارک زیبا بروید و توقف کنید و از دیدن مناظر درحالی که با هم حرف می زنید و دست هم را گرفته اید، لذت ببرید.
- با او دوست باشید. به او اعتماد به نفس بدهید تا همیشه وقتی که به صحبت کردن، خندیدن یا حتی گریستن نیاز داشت، به سوی شما بیاید. بگذارید همیشه آزاد باشد و در سختی ها و خوشی ها در کنار او باشید.
-مسائل جزیی را به یاد داشته باشید. به مدل راه رفتن، حرف زدن، لبخندزدن یا حتی مدلی که اسم شما را صدا می زند، توجه کنید. این نکات از آنچه فکر می کنید بااهمیت ترند و هیچ کس مانند او نمی تواند آنها را انجام دهد.
- در پوشیدن لباس به او کمک کنید. به او در بستن و یا بازکردن دگمه های لباسش در هنگام پوشیدن یا درآوردن آن کمک کنید.
-خودتان را برایش جذاب نگاه دارید. خانم خانه دار بودن و تنها راه رفتن و نظافت خانه با موهایی به هم ریخته و ظاهری آشفته، کاری ساده است. زمانی که واقعا درحال نظافت خانه هستید، مشکلی نیست، اما سعی کنید زمانی که همسرتان شما را می بیند، ظاهری آراسته داشته باشید. قبل از آمدن او دوش بگیرید، لباس تمیز بپوشید، عطر بزنید و موهای خود را مرتب کنید.
- درمورد خرج و مخارج فشار نیاورید. آموختن زندگی کردن در راستای اهداف، از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر توانایی مالی برای خرید لوازم غیرضروری را ندارید، از خرید آنها صرف نظر کنید. تحمل استرسهای مالی در زندگی های زناشویی بسیار دشوار است.
- شکایت نکنید. درباره استاندارد زندگی یا در مورد چیزهایی که ندارید، شکایت و ناله نکنید. اگر همسرتان برای فراهم کردن مایحتاج مورد نیاز شما، نهایت تلاش خود را می کند، بهتر است آنچه در توان دارید را برای او بگذارید. اگر شکایت کنید سبب می گردد تا او حس کند مهیاکننده خوبی نیست و این ضربه بزرگی به عزت نفس اوست.
- جسور باشید. اغلب زنان صبر می کنند تا دربرخی موارد شوهرشان پیش قدم شوند. سعی کنید هرازچندگاهی جسارت خود را به نمایش بگذارید. این عمل به طرز شگفت آوری آتش اشتیاق و علاقه همسرتان را شعله ور خواهدکرد.
- نظر او را بخواهید. نظر و پیشنهاد همسرتان را درموارد گوناگون از مسائل فرزندانتان گرفته تا آنچه که او دوست دارد بخورد را جویا شوید. این عمل به او اجازه می دهد تا نیازهایش را درک کند و بفهمد که تفکراتش برای شما حائزاهمیت است.

- در مورد علایق او گفت وگو کنید. موضوع مورد علاقه او را مطرح کرده و به گفت وگو در مورد آن بپردازید. به حرفهای او گوش دهید. حتی اگر آن موضوع برایتان جالب نبود از تماشای او لذت ببرید طوری که انگار محو سوژه شده اید.
- برای او خرید کنید. وقتی به فروشگاه می روید ببینید اگر چیزی هست که همسرتان باید آن را تهیه می کرد، برایش بردارید. این کار باعث صرفه جویی در وقت شده و همچنین او ساعات ناهار خود را هم از دست نمی دهد.
- او را بدزدید. یک روز عصر نقشه بکشید و برنامه ریزی کنید. سپس وقتی همسرتان از کار تعطیل می شود به محل کار او بروید و به او بگویید در ماشین بنشیند و هیچ سؤالی هم نپرسد. همان گونه که لبخند بر لب دارید به او هشدار دهید. سریع به سوی یک عصر کاملا سرگرم کننده حرکت کنید. سپس ماشین را به او پس بدهید.

- در دنیای غیرواقعی سیر نکنید. اگر نمی توانید بدون این که نسبت به زندگی عشقی خود احساس افسردگی نکنید، یک رمان بخوانید، پس آن را کنار بگذارید. بیشتر کتابها یا فیلم ها، عشق را با روشهایی بسیار غیرواقعی به تصویر می کشند عشق واقعی همان است که اکنون در حال فراهم کردن همه چیز برای شماست و بدون قید و شرط شما را دوست دارد.

- وقتی او خسته است زمانی طولانی حرف نزنید. اگر همسرتان خسته بود و شما باید مطلبی را به او می گفتید، سریع اصل مطلب را بیان کنید و از جزئیات آن چشم پوشی کنید.
- عشق خود را ابراز کنید. عشق خود را ثابت کنید وجمله «دوستت دارم» را هر روز به او بگویید و هدفتان هم همان باشد.

45302

 

 

کد خبر 158277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام CA ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 4
  اون وقت مردا باید چی کار کنن در برابر این همه لطف؟ البته از کیهان غیر از این انتظار نمی ره. اینها معتقدند که زن برده مرده و اسباب آرامش و خوشی اش. پس دیگه دلیلی نداره مرد کاری کنه. همین که زن صبح تا شب عین کلفت سرویس بده و مواظب باشه شوهرش اخم نکنه کافیه
 • علیرضا IR ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  0 0
  نویسنده فراموش کرده که بگه در این اوضاع یارانه ای نه وقت و نه حوصله برای هیچکس باقی نمونده که بخواهد به این مسائل توجه کند
 • مریم IR ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  اونوقت آقایان چکار کنن؟
 • بدون نام IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 0
  کیهان از این حرف ها هم بلده
 • بدون نام IR ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  ببخشید یک دفعه به زنها بگین صم بکم فهم لایعقلون این همه توصیه برای زن ها اون وقت آقا چه مسئولیتی دارند. مگه در فرهنگ ما غیر از این هم بوده . تا ما یادمون می آد که مادرها و مادربرزرگ هامون مثل کنیز در خدمت شوهرانشان بودند . ما از این بابت مشکلی نداریم.برید ببینید اشکال کار از کجاست
 • مهر IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  ای کاش برای خانمها کلاس آموزش همسرداری می گذاشتن و قبولی در آن شرط ازدواج بود.
 • ایران دخت IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  ببخشید اونوقت اون خانمهایی که بعد از شوهرشون از سر کار برمی گردن قاطی آدم نیستن دیگه؟؟ احیانا برای شوهر های این خانمها توصیه ای ندارین؟؟ ضمنا ظاهرا نویسنده این مطلب خیلی دلش خوش بوده.. ماها باید روزی 2 جا کار کنیم تا از پس مخارج یه زندگی معمولی بربیایم. اون وقت عصر که دیگه از خستگی پکیدیم دست همو بگیریم بریم قدم بزنیم؟؟ واقعا دل خوش سیری چند.. راستی یادتون رفت بنویسید خانم حتما چادر سرش کنه اگه نه گشت امنیت اخلاقی می گیردشون...
  • علی A1 ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
   0 0
   احسنت نمیدونم این افرادی که این توصیه ها رو به بقیه میکنن کجا زندگی میکنن؟ بابا ملت نصف دعواهاشون برای پوله. چرا نمیگیرین قضیه رو؟
 • بدون نام IR ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  اين كاراييه كه خانمها هميشه مي كنند حالا بگوييد آقايان بايد چه كار كنند؟
 • آقایون IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  4 1
  فکنر نکنم چنین زن یادختری پیدا شود..ما مردا همیشه در خدمت خانوم ها بودیم و این موجودات برخلاف ظاهر امر بر ما حکومت میکنند واین مواردی که نویسنده محترم می فر مایند از کار های روز مره ماست.
 • سهراب IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 1
  اين خانمها فقط يك چيز رو خوب بادند اونم خواستن تمام خواسته هاي خودشون
 • ایران IR ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 0
  از کیهان بعیده!
 • :) US ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  اون وقت آقایون چه کار می کنند؟ می گم یه وقت اذیت نشن..
 • بدون نام IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 0
  بی خیال بابا کیهان تو هم اینکاره ای،بابا گشت ارشاد میاد می گیرتمونا
 • يك خبرنگار IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 0
  از كيهان بعيد بود در مورد محبت بين آدما صحبت كنه
 • satia IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 0
  کیهان!!!!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  0 0
  آخ چه خوب بود که یک حقوق کفاف زندگی امروز را می داد و خانومها مثل انچه در بالا نوشته عمل می کردند اما افسوس که در حال حاضر زنان باید پابپای مردان شاغل بوده از صبح در بیرون کار کنن و استرس و فشارهای اداری را تحمل کنند و عصرها جنازه ای هستند که به خانه می ایند تازه آن موقع باید به بچه ها پخت و پز نظافت و ... برسند
 • علي IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 0
  واي چقد خوب. همين امرو ميرم زن مي گيرم. :)
 • پروانه IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  2 1
  این که میشه مادر نه همسر
 • ريحانه IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 1
  يكم هواي خانم ها رو هم داشته باشيد بد نيستااااااااا احيانا كفر هم نيست شما هم .....!
 • هیچکس IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۰
  1 0
  این کارها بد نیست ولی پیشنهادی برای آقایون ندارید؟
 • ساحل IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۱
  0 2
  بازم مثل همیشه همه کارها رو باید زنها انجام بدن . آقای کیهان این رو بدون هیچ رابطه ای یک طرفه به سرانجام نمیرسه این همه محبت کنی وقتی محبت نبینی تا کی می تونی ادامه بدی؟؟؟
 • مینا ابراهیمی IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  0 0
  من بسیار موافقم و همین طور هم عمل خواهم کرد، اما بعنوان یه دختری که هنوز ازدواج نکردم با اطرافیانم اینگونه صحبت میکنم موافقت نمیکنند، اما قطعا در زندگیم همینطور خواهم بود، بدلیل اینکه شیفته ی عشق ، محبت، آرامش و احترام هستم.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  0 1
  زن=مرد از هر جهت بجز فيزيك بدني
 • مینا IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  0 1
  اینا که همش ممخصوص خانمها نیست اگه آقایون هم بعضی از این کارها رو بکنند زنها هم خوششون میاد گناه هم نمیشه پس چرا فقط به خانمها منحصرش کردید؟
 • بدون نام IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
  1 0
  شکایت نکنید،شکایتهایش را بشنوید لبخند بزنید عصبانی نشوید غر نزنید غرهای او را تحمل کنید.بشورید بسابید زیبا باشید زشتی او را تحمل کنید. حتی وقتی ناراحتید لبخند بزنید به زور لبخند بزنید هی لبخند بزنید تا قند توی دلش تکان نخورد. اگرهم رفت یه زن دیگه گرفت تقصیر خودتونه که بلد نیستید همسرداری کنید
 • نسيم IR ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
  0 1
  مطالبي كه گفته شد بد نيست ولي بايد دو طرفه باشد واز نظر پيامبر زن نبايد به همسر خود بگويد دوستت دارم بلكه بايد مرد بگويد
 • بدون نام IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۶
  1 1
  زنها موجودات عجیبی هستن کمتر مردی میتونه این موجوداتو بشناسه