صدای عود شاپور رحیمی پس از ۴ سال شنیده شد

نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به دیدار شاپور رحیمی رفت و رحیمی که چهار سال از آخرین باری که ساز نواخته بود می‌گذشت قطعاتی را با ساز عود اجرا کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت عصر سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ به بهانه تولد شاپور رحیمی به منزل این هنرمند پیشکسوت رفت.

در این دیدار ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و فاضل جمشیدی، خواننده و فرزاد حکیم‌رابط، رئیس انجمن موسیقی استان البرز نیز حضور داشتند.

شاپور رحیمی که چهار سال از آخرین باری که ساز نواخته بود می‌گذشت قطعاتی را با ساز عود اجرا و فاضل جمشیدی با آواز او را همراهی کرد.

صدای عود شاپور رحیمی پس از ۴ سال شنیده شد

 در انتهای مراسم نیکنام حسینی‌پور بر ضرورت حفظ میراث، خاطرات و اسناد تاریخی هنرمندان پیشکسوت توسط نهادهای فرهنگی تاکید و آمادگی موسسه برای همکاری در این امر مهم را اعلام کرد. او همچنین لوحی را به نشانه سپاس برای سال‌ها فعالیت به شاپور رحیمی اهدا کرد.

شاپور رحیمی متولد ۲۳ آذر ۱۳۲۶ است و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۵ در برنامه کودک رادیو ایران به‌عنوان خواننده آغاز کرد. او سپس نزد اسماعیل مهرتاش به یادگیری ردیف پرداخت و پس از آن از محضر محمود کریمی، ادیب خوانساری، محمدرضا شجریان، عبدالله دوامی و نورعلی برومند بهره برد. سبک خوانندگی او تحت تأثیر محمود کریمی است که ۱۸ سال شاگردش بوده‌ است.

شاپور رحیمی ردیف‌های سازی و نواختن عود (بربط) را نیز نزد نصرالله زرین‌پنجه و منصور نریمان فرا گرفته‌ است و مدرک دانشگاهی او کارشناسی عود است و در سال ۱۳۹۲ نشان درجه یک هنری به او اعطاء شد.

خبر دیدار نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با شاپور رحیمی در حالی از سوی روابط‌عمومی این موسسه اعلام شده است که ۲۳ آبان ۱۴۰۰ خبر آمد که سیدعباس عظیمی که تا سال ۹۸ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت بود، بار دیگر با تغییر معاونت هنری به این موسسه بازمی‌گردد و حسینی‌پور از موسسه هنرمندان پیشکسوت خداحافظی کرده است.

صدای عود شاپور رحیمی پس از ۴ سال شنیده شد

۵۸۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1583021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =