خشم کاربران از حذف «فرندز» در کشورهای عربی/ نتفلیکس کوتاه آمد!

ایسنا نوشت: خبر حذف سریال‌ «فرندز» از شبکه نتفلیکس، سبب اعتراض مخاطبان عرب‌زبان این شبکه و در نهایت موجب منتفی شدن این تصمیم شد.

پس از اینکه نتفلیکس اعلام کرد سریال‌های قدیمی از جمله «فرندز» را تا پایان سال میلادی جاری به سبب تمام شدن حق پخششان، حذف خواهد کرد، مشترکان عرب‌زبان این شبکه اینترنتی، به این خبر واکنش نشان داده و اعلام کردند که اگر سریال «فرندز» یا همان «دوستان» از شبکه حذف شود، اشتراکشان را لغو خواهند کرد. در نهایت اعتراض مشترکان خاورمیانه‌ای، نتفلیکس را ناچار به عقب نشینی کرده است.

مجموعه‌های «دوستان»، «فرار از زندان»، «خانواده امروزی»، «دختر جدید» و «آشنایی با مادر»، از جمله سریال‌هایی‌اند که نتفلیکس خبر حذفشان را داده است.

البته این نخستین باری نیست که چنین خبری منتشر شده و سپس منتفی می‌شود. در روزهای اخیر، این خبر در جهان عرب واکنش‌های بسیاری را در پی داشته است. به ویژه درخصوص حذف سریال «دوستان» که طرفداران زیادی دارد. کاربران عرب زبان تهدید کرده‌اند که اشتراک خود در نتفلیکس را لغو کرده و به سراغ پلتفرم دیگری که سریال‌های محبوبشان را ارائه می‌دهد می‌روند و یا در سایت‌هایی که به طور رایگان فیلم و سریال‌ منتشر می‌کنند، به دنبال سریال محبوب خود می‌گردند.

این شرایط تا چند روز ادامه داشت تا اینکه در نهایت نتفلیکس در حساب رسمی خود در فیسبوک، اعلام کرد که سریال «دوستان» برای مشترکان خاورمیانه‌ای همچنان در دسترس خواهد بود.

حذف نشدن سریال پرطرفدار «دوستان» سبب خوشحالی مخاطبان خاورمیانه‌ای نتفلیکس شد. در حالی که ناراحتی از حذف شدن سریال «دوستان» در دیگر کشورها باقی مانده است. نتفلیکس حق پخش سریال «دوستان» را در کشورهایی مثل ترکیه، یونان، هلند و کره جنوبی، از دست داده است.

۵۸۵۸

کد خبر 1583033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =