هدف و فرجام مذاکرات وین از نگاه باهنر / علت اهمیت سالروز ۹ دی

ایلنا نوشت: محمدرضا باهنر گفت: هدف از مذاکرات وین توافق و رسیدن به نتیجه است خود مذاکره هدف نیست و نباید عزت و اقتدار ما خدشه وارد شود.

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شامگاه امروز در ابتدای جلسه ماهانه این تشکل سیاسی طی سخنانی، گفت: سالروز نه دی را در پیش داریم، روزی که مردم یکپارچه از جا کنده شدند و فتنه و فتنه‌گران را محکوم کردند. بعضی می‌گویند که خب ۸۸ بود و تمام شد و گذشت و رها کنید؛ درحالیکه باید گفت آن فتنه جمهوریت و اسلامیت نظام را هدف گرفته بود و برای جلوگیری از تکرار چنین فتنه هایی باید همواره یاد آن را زنده نگهداریم.

باهنر: خود مذاکره هدف نیست/ نباید عزت و اقتدار ما خدشه‌دار شود

وی ادامه داد: نکته دوم مسأله مذاکرات وین است، شنیده ها و پرس و جو زیاد است که خب در حال انجام است و دارد پیش می‌رود. اما هدف از این مذاکرات توافق و رسیدن به نتیجه است خود مذاکره هدف نیست و نباید عزت و اقتدار ما خدشه وارد شود.

باهنر در ادامه بیان کرد: سیزده دی ماه نزدیک می‌شویم و سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، ایشان حقیقتا همانطور که رهبری فرمودند یک مکتب بود. هم در میدان جنگ روحیات و ویژگی‌های خاص فرماندهی و تیزهوشی داشت و هم رابطه بسیار نزدیکی با خانواده ها و فرزندان شهدا داشتند و خیلی ها بعد از شهادت ایشان گفتند که ما دوباره یتیم شدیم؛ خدا ان‌شاءالله درجات ایشان را متعالی بگرداند.

بیشتر بخوانید : 

نگرانی ها و دغدغه های باهنر درباره عملکرد دولت رئیسی

آغاز نقد عقلای اصولگرایی به دولت/ باهنر : این فکر را از سرتان بیرون کنید...

2323

کد خبر 1585380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =