تاکید سخنران نماز جمعه تهران بر نقش فتنه ۸۸ در تحریم‌های همه‌جانبه غرب / فراخوان مراسم سالروز ۹ دی

ایسنا نوشت: رئیس ستاد مرکزی ۹ دی گفت: این فتنه آزمون تلخی برای بعضی نخبگان کشور شد. برخی نتوانستند صحنه را درست تشخیص بدند. برخی هم با عافیت طلبی و لجاجت و هوای نفس با جریان فتنه همراهی کردند.

علی محمد نائینی در پیش خطبه نماز جمعه امروز(سوم دی ماه) با تسلیت و تعزیت شهادت حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن اظهار کرد: زنده نگه‌داشتن حماسه نهم دی، ابتکار الهی و حکیمانه رهبری بود. تا با گذشت زمان، این حماسه تاریخی دست‌خوش فراموشی و تحریف نشود. روزهای سال به طور طبیعی یکسان هستند، اما شکل‌گیری اراده‌ها یک روز را متمایز و الهام بخش می‌کند.

رئیس ستاد بزرگداشت نهم دی گفت: حرکت مردم ایران در نهم دی، تجلی قدرت الهی، ولایت‌مداری، دشمن‌شناسی، بصیرت، همبستگی ملی و یک واکنش عاشورایی بود. نهم دی، همه آرزوهای دشمن را درهم‌ریخت. عظمت ملت ایران به نمایش گذاشته شد. نهم دی نشان داد که اگر دششمنان فتنه‌ای را آغاز کنند، خاتمه دهنده آن ملت ایران خواهد بود.

"عده‌ای سعی می‌کنند با تحریف، فتنه ۸۸ را به یک دعوای انتخاباتی و بد اخلاقی سیاسی تنزل دهند"

سردار نائینی افزود: اگر با جنگ نرم و غبار آلود کردن فضا و سکوت نخبگان فضا تیره و تار شود، ملت ایران با تشخیص درست به صحنه می‌آید. اگر تهدید یا تحریم در میدان باشد، مردم ایران پیروز خواهند بود. نور خدا هرگز در این سرزمین اسلامی خاموش نخواهد شد. عده‌ای سعی می‌کنند با تحریف، فتنه ۸۸ را به یک حادثه عادی سیاسی، دعوای انتخاباتی، سوء تفاهم و بد اخلاقی سیاسی تنزل دهند. آنها می‌خواهند با ارائه روایت‌هایی مخدوش عظمت کار مردم را در ۹ دی، به یک راهپیمایی حکومتی و در طرفداری از یک نامزد انتخاباتی خاص تقلیل دهند.

رئیس ستاد مرکزی ۹ دی اظهارکرد: اگر فتنه درست روایت نشود، جریان فتنه با توجیه و انکار آن روایات خود را ارائه خواهد داد و به تعبیر رهبری جای حق و باطل عوض خواهد شد. بنابراین، به دست گرفتن روایت فتنه ۸۸ یک کار جهادی و از مصادیق جهاد روایت است. امروز جنگ روایت، تحریف و جنگ شناختی به عنوان یکی از ابعاد جنگ نرم بسیار جدی است. مهمات این جنگ تولید محتوا و راه مقابله با آن به دست گرفتن روایت حوادث مهم تاریخی از طریق رسانه‌های نوظهور است. این جنگ برای ناامید کردن مردم و در هم شکستن اراده‌ها است. این جنگ مکتب حضرت امام خمینی(ره)، مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی و دفاع مقدس و سایر حوادث مهم تاریخی را هدف قرار داده است.

فتنه ۸۸ کاملا آمریکایی و صهیونیستی بود
قدرت‌های بزرگ و دنباله‌دار تاریخ سران فتنه را در گورستان تاریخ دفن کردند

نائینی با استناد به اعتراف سران کشورهای غربی، گفت: بر این اساس، فتنه ۸۸ کاملا آمریکایی و صهیونیستی بود. مدیریت فتنه در خارج کشور و رهبران میدانی و پیاده نظام‌هایشان از داخل یارگیری شده بود. فتنه ۸۸ از جنگ ۸ ساله خطرناک‌تر بود، زیرا دشمن همه هویت ملت ایران را نشانه رفت. آنها می‌خواستند به بهانه تقلب دروغین دستاوردهای ملت ایران از جمله مردسالاری در انتخابات سالم و متقن را زیر سوال ببرند.

بیشتر بخوانید:

امام جمعه تهران: وضع مردم نسبت به ابتدای انقلاب بهتر شده / مردم در تعطیلات برای شمال صف می کشند؛ این نشان سطح رفاه است

حمله تند علم الهدی به رسانه ها : بازگوکنندگان حرف‌های دشمن باید تعقیب قضایی شوند /اینها را در دنیا محاکمه صحرایی می‌کنند

وی تأکید کرد: در فتنه ۸۸ همه گروه‌های معاند و معارض آمدند. غربی‌ها همه داشته‌ها، سرمایه‌ها و تجربیات خود را برای فروپاشی نظام به میدان آوردند. نهم دی به ما می‌گوید که در برابر پیچیده‌ترین توطئه‌ها، با بصیرت، صراحت و قاطعیت و ولایت‌مداری می‌توان ایستاد. رهبران داخلی فتنه با برافراشتن پرچم حضرت امام خمینی(ره) با میراث آن عزیز یعنی انقلاب اسلامی و ولایت فقیه درافتادند ولی مردم به سرعت از آنها فاصله گرفتند و قدرت‌های بزرگ و دنباله‌دار تاریخ آنها را در گورستان تاریخ دفن کردند.

فتنه ۸۸ عامل تحریم‌های همه‌جانبه غرب شد

نائینی با اشاره به انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ گفت: فتنه ۸۸ نه تنها شیرینی این انتخابات را به کام ملت تلخ و دشمن را برای براندازی امیدوار کرد، بلکه عامل تحریم‌های همه‌جانبه غرب شد. ملت ایران همچنان از پیامدهای فتنه ۸۸ رنج می‌برند. همچنین این فتنه آزمون تلخی برای بعضی نخبگان کشور شد. برخی نتوانستند صحنه را درست تشخیص بدند. برخی هم با عافیت طلبی و لجاجت و هوای نفس با جریان فتنه همراهی کردند. مدیریت حکیمانه و الهی رهبری در مهار فتنه و آشکارسازی ابعاد آن در جامعه نقش بی‌بدیلی در باطل‌السحر کردن فتنه داشت. واقعیت این است که هیچ رویداد و حادثه‌ای نمی‌توانست ملت ایران برانگیزد.

رئیس ستاد مرکزی نهم دی با بیان اینکه احساسی که در ۹ دی به جریان افتاد با روح عاشورایی در آمیخته شد، گفت: وقتی امام حسین(ع) و عاشورا مطرح شد، ملت ایران به صورت غیرقابل کنترل برای جمع کردن بساط فتنه به میدان آمدند. واکنش مردم سریع، عاشورایی، ربرگیرنده همه سلایق و اقشار و فقط برای دفاع کامل از اسلام و انقلاب   و مقابله کامل با همه داشته‌های جبهه باطل بود. این واکنش در ۱۳ استان کشور در هفتم و هشتم دی و در سراسر کشور همزمان با نهم دی با حضور ۴۰ میلیون برگزار شد. پیام نهم دی به مسئولان این است که ملت ایران سرمایه صبور، صادق و پای کار نظام هستند. این ملت را باید شناخت و قدر خدمت به آنها را دانست.

وی در پایان با اشاره برنامه‌های ستاد مرکزی نهم دی از برگزاری تجمع عمومی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سراسر ایران خبر داد و در مورد برنامه تهران گفت: ان شاء الله در تهران روز پنجشنبه ساعت ۱۴:۳۰ در میدان آیینی امام حسین(ع) جمع خواهیم شد. 

21231

کد خبر 1585731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =