کرامت‌‌ همان طور که به نقاشی‌های روی دیوار غار نگاه می‌کرد درباره ارزش‌های تاریخی و هنریشان هم چیزهایی به هم می‌بافت. او با دیدن یکی از نقاشی‌ها صدایش گرفت و اشک از چشم‌هایش سرازیر شد. آن نقاشی زن و مرد نخستینی را نشان می‌داد که در کنار هم نشسته بودند و فرزندشان را در آغوش گرفته بودند و به رو به رو لبخند می‌زدند.

به گزارش خبرآنلاین، رمان «دوست غارنشین من» نوشته‌ محمدکاظم اخوان در ۳۷۶ صفحه و با قیمت ۳۲۰۰ تومان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد. این کتاب که ویژه گروه سنی «د» و «ه» است در قالب طرح «رمان نوجوان امروز» منتشر شده است و نویسنده، داستان را با بهره‌گیری از دو طنز و تخیل شروع می‌کند.

این اثر طنز، ماجرای پسر نوجوانی است که دچار افسردگی شده است. این پسر نوجوان همراه با پدرش به کوهنوردی می‌رود و با دو انسان نخستین برخورد می‌کند. این پدر و پسر نخستین باعث ایجاد ماجراهایی در زندگی نوجوان قصه می‌شوند.

دوست غارنشین من

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «کرامت‌‌ همان طور که به نقاشی‌های روی دیوار غار نگاه می‌کرد درباره ارزش‌های تاریخی و هنریشان هم چیزهایی به هم می‌بافت. او با دیدن یکی از نقاشی‌ها صدایش گرفت و اشک از چشم‌هایش سرازیر شد. آن نقاشی زن و مرد نخستینی را نشان می‌داد که در کنار هم نشسته بودند و فرزندشان را در آغوش گرفته بودند و به رو به رو لبخند می‌زدند. دایناسور کوچکی هم پشت سرشان ایستاده بود و سرش را جلو آورده بود. کرامت با‌‌ همان چشم‌های گریان زیر آن نقاشی نشست و به امیر بهرام گفت: ببین این‌ها چقدر خوشبختند. کاش ما هیچوقت تکامل پیدا نکرده بودیم!»

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

۲۹۱/۶۰

کد خبر 158595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • د. حامدی IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۹
    0 0
    لطفا برای بالا بردن بازدید از این تیترهای فریبنده نزنید