سخنگوی حزب اعتماد ملی: اصلاح طلبان هیچ برنامه ای برای انتخابات آینده ندارند

ایلنا نوشت:سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: از برنامه آینده اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۲ هیچ اطلاعی وجود ندارد و نداشتن برنامه مشخص برای آینده منفعل بودن آن‌ها را روشن می‌کند.

محمدصادق جوادی‌حصار سخنگوی حزب اعتماد ملی  درباره وضعیت اصلاح‌طلبان و همچنین برنامه آن‌ها در انتخابات مجلس دوازدهم در سال ۱۴۰۲ گفت: از برنامه آینده اصلاح‌طلبان هیچ اطلاعی وجود ندارد. تغییر محسوسی نسبت به گذشته نکردند و همچنان دارند فکر می‌کنند که باید چه کاری انجام دهند.

بین آینده اصلاح‌طلبان و آینده اصلاحات فرق وجود دارد/ اصلاح‌طلبان برای کسب نتیجه اثربخش، باید حداقل در دو حوزه درونی و دینی به انسجام برسند

وی درباره دلایل منفعلانه رفتار کردن اصلاح‌طلبان و مشکلاتی که بین احزاب وجود دارد، گفت: نداشتن برنامه روشن میان اصلاح‌طلبان، نتیجه‌اش آن می‌شود که آینده‌ پر از ابهام است و همین که تصمیمی برای آینده نگرفتند، این منفعل بودن را روشن می‌کند. اصلاح‌طلبان برای اینکه به یک نتیجه اثربخش برسند، باید حداقل در دو حوزه درونی و دینی به انسجام برسند.

بیشتر بخوانید:

رونمایی خاتمی از راهبردهای علاج جدایی مردم از اصلاح طلبان

توصیه های انتخاباتی سیدمحمد خاتمی به اصلاح طلبان

ناگفته های مرعشی : روحانی می خواست استعفا دهد، رهبری صلاح ندانستند / دغدغه ردصلاحیت روحانی را داشتیم

 محمدرضا تاجیک: اصلاح طلبان، دیگر با رای سلبی به قدرت برنمی گردند

زخم‌های کهنه اصلاحات سر باز کرد / بازهم عبور از سیدمحمد خاتمی؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: در انسجام درونی اول باید دید، در حزب و مجموعه جمعیتی که در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها دخیل است، چه کاری می‌خواهند انجام دهند و در برنامه بعدی، اگر به جمع‌بندی روشنی رسیدند، در تعامل با دیگر احزاب و مولفه‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در جبهه اصلاحات، به تبادل نظر بپردازند و گفت‌وگو کنند تا به یک هدف و روش مشترک برسند.  بنابراین انسجام محصول تعامل، گفت‌وگو و تبادل نظر بین حزبی و درون حزبی است و آرزو می‌کنم انسجام بین احزاب شکل بگیرد.

جوادی حصار درباره آینده اصلاح‌طلبان گفت: آینده اصلاح‌طلبان با آینده اصلاح‌طلبی فرق دارد. آینده اصلاح‌طلبی امر محتوم و یک ضرورت انکارناپذیر است که جامعه نیاز به اصلاحات دارد. ولی در آینده اصلاح‌طلبان فعلی اگر خودشان را با نیازهای روز، اقتضائات زمانه و امکاناتی که در اختیار دارند منطبق کرده و معقول و مدبرانه رفتار کنند، می‌توانند در مجموعه تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اصلاح‌طلبانه بمانند اگر این کار را انجام ندهند، جایگزین‌های بهتری جای آن‌ها را اشغال خواهد کرد.

21217

کد خبر 1586016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =