توضیح سازمان سنجش درباره نتایج آزمون مجدد داوطلبان «شبهه‌ناک»

ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون مجدد داوطلبان دارای شبهه کنکور ۱۴۰۰ تا هفته آینده خبر داد.

فاطمه زرین آمیزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری مصوب ۶ مهر ۸۴ مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی آن مصوب ۸ مرداد ۸۵ هیات وزیران، آزمون مجدد از متقاضیان دارای شبهه در نتیجه آزمون، حسب مصوبه هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون های سراسری که از لحاظ حقوقی مستقل از سازمان سنجش آموزش کشور است در تاریخ ۱۲ آذر ۱۴۰۰ برگزار شد.

وی ادامه داد: نتیجه آزمون مذکور حسب بند د ماده ۳۱ آئین نامه اجرایی توسط سازمان در بازه زمانی مقرر استخراج و جهت بررسی و تصمیم گیری، تحویل هیات مذکور شده است. 

بیشتر بخوانید:

فرصت مجدد به داوطلبان جامانده برای ثبت نام در آزمون دکتری

دو مرحله‌ای شدن کنکور ۱۴۰۲ قطعی شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: بنابراین تا زمان تایید و تصویب هیات، دبیرخانه هیات بدوی مجاز به اعلام نتایج آزمون مجدد نمی باشد. 

وی گفت: هیات مذکور در جلسات خود تمامی موارد را در یک فرآیند شبه قضایی یک به یک مورد بررسی قرار داده و بعد از اتمام بررسی ها، نتایج کلی را جهت اعلام به متقاضیان شرکت کننده در آزمون، در اختیار دبیرخانه هیات بدوی قرار خواهد داد. 

وی افزود: لذا دبیرخانه مذکور تا هفته آینده نتایج آزمون مجدد را به صورت موردی به اطلاع داوطلبان این آزمون خواهد رساند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1586539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =