مهاجری: آقایان می‌خواهند یک شبه به اقتصاد چین برسند/ هیچ کاری درباره قول انتخاباتی حل مشکل بورس نشده است

نواندیش نوشت : محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا گفت : وعده هایی که از سوی دولت مطرح می شود وعده هایی است که نه پایه علمی دارد و نه بر مبنای واقعیت ها استوار است

چهره سیاسی اصولگرا گفت: اقتصادی که کشور چین پس از سالها به آن رسیده، آقایان می‌خواهند یک شبه به آن دست پیدا کنند. از این رو به تعبیری وعده‌های سرخرمن می دهند و پس از مدتی هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد، تورم بالا می رود، اشتغال کاهش پیدا می‌کند، تولید افزایش پیدا نمی‌کند، در تولید ناخالص ملی تغییری ایجاد نمی‌شود و در نتیجه دولت با مشکلات جدیدی مواجه می‌شود. محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا درباره هدفگذاری‌های دولت در لایحه بودجه از جمله رشد 8 درصدی اقتصاد و تورم تک رقمی گفت: آقای رئیسی، خودشان تخصصی در اقتصاد ندارند و قبلا هم گفته اند که یک تیم اقتصادی را به تعبیری "به خط" می کنم (دقیقا همین اصطلاح را استفاده کردند) برای اینکه اقتصاد کشور را سامان بدهم. 

مهاجری ادامه داد: اقتصادی که کشور چین پس از سالها به آن رسیده، آقایان می‌خواهند یک شبه به آن دست پیدا کنند. از این رو به تعبیری وعده‌های سرخرمن می دهند و پس از مدتی هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد، تورم بالا می رود، اشتغال کاهش پیدا می‌کند، تولید افزایش پیدا نمی‌کند، در تولید ناخالص ملی تغییری ایجاد نمی‌شود و در نتیجه دولت با مشکلات جدیدی مواجه می‌شود. او در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: وعده هایی که از سوی دولت مطرح می شود وعده هایی است که نه پایه علمی دارد و نه بر مبنای واقعیت ها استوار است. به عنوان مثال، دولت همان ابتدای کار قول داده بود اولین کاری که انجام می دهد حل مشکل بورس است و آقای رئیسی هم در شعارهای انتخاباتی اش به این مسئله اشاره کرد اما هیچ اتفاقی رخ نداد و هیچ کاری هم انجام نشد.

این چهره سیاسی اصولگرا اشاره کرد: اختلاف شدیدی که بین تیم اقتصادی دولت وجود دارد و هر کسی سهم خودش را گرفته است. تیم بسیار بسیار ناکارآمدی تشکیل شده است و این تیم ناکارآمد روز به روز به اقتصاد کشور ضربات مهلکی را وارد می کند. او افزود: همچنین آقای رییسی گفتند 7 هزار صفحه برنامه برای دولت دارند که حتی یک صفحه از آن 7 هزار صفحه را، کسی تاکنون ندیده است. اینکه سازمان برنامه و دولت می‌گوید رشد 8 درصدی اقتصاد، آقایان یا نمی دانند رشد چیست و یا 8 درصد را نمی دانند.

بیبشتر بخوانید :

مهاجری : نباید جلوی اعتراضات مردمی را گرفت/ دولت سرش به سنگ می خورد و همان روش های دولت های قبل را اجرا می کند

چرا مجلس نمی تواند مردم را درباره طرح هایش قانع کند؟/ نمایندگان به جای اقتصاد به سگ و گربه مردم چسبیده اند

چرا روحانی نمی تواند مثل هاشمی رفسنجانی باشد؟/ روحانی امنیتی‌ترین نیروی نظام است

2121

کد خبر 1586772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =