وجود دو راه حل برای پیشگیری از ابتلا به اُمیکرون

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: واکسیناسیون کووید۱۹ و رعایت دستورالعمل های بهداشتی دو راه حل برای پیشگیری از ابتلا به سویه‌ اُمیکرون‌ است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سویه‌ اُمیکرون در کشور به اثبات رسیده و در چهار استان در حال‌ گردش‌ است؛ این ویروس قدرت‌ سرایت‌ بالایی‌ دارد و در مدت‌ دو تا سه روز افراد را درگیر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سرعت‌ بالای قدرت‌ سرایت‌ پذیری سویه اُمیکرون زنگ خطر را در کشور به صدا درآورده‌ است، افزود: دو راه حل برای پیشگیری از ابتلا به این سویه‌ وجود دارد.

جزایری اضافه کرد: راه حل اول، انجام لکه‌گیری‌ واکسیناسیون کرونا در نوبت‌ اول، دوم و سوم است و تاکید می‌شود افراد بالای ۱۸ سال که از نوبت دوم واکسیناسیون آن‌ها سه ماه گذشته باشد به پایگاه‌ ها مراجعه و نوبت‌ سوم واکسن خود را دریافت نمایند.

وی اظهار داشت: رعایت دستورالعمل های‌ بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و رعایت تهویه‌ مناسب راه حل دوم پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

جزایری تصریح کرد: درحال حاضر استقبال‌ بالایی از دُز سوم واکسن کرونا در استان به عمل آمده است و ۹۰ درصد مراجعین به پایگاه های واکسیناسیون افرادی هستند که نوبت‌ سوم واکسن را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: تاکنون کمیته علمی، فنی و کشوری واکسیناسیون کووید۱۹، برای گروه سنی زیر ۱۲ سال برنامه‌ ای را ارائه نکرده است؛ بنابراین واکسیناسیون‌ این گروه سنی درحال حاضر در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1587304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =