بیش از 30 نفر از استیضاح کنندگان وزیر امورخارجه، امضاهایشان را پس گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین، استیضاح کنندگان با ارسال نامه​ای به رئیس​مجلس، درخواست استیضاح صالحی را پس گرفتند. این نامه از سوی امیدوار رضایی منشی هیات رئیسه قرائت شد که در آن آمده بود: چون استیضاح دکتر صالحی به دلیل نصب فردی فاقد صلاحیت از حلقه انحرافی بود، با تغییر مدیر مالی و اداری این وزارتخانه، موضوع استیضاح منتفی است.

به گفته وی، تا آخرین لحظه دیروز، 39 نفر خواستار استیضاح وزیر خارجه بودند اما امروز تعداد امضا کنندگان به کمتر از 10 نفر رسیده​است. چون 30 نفر امضای خود را پس گرفته​اند.

رضایی ادامه داد: استیضاح کنندگان در نامه شان خواستار فراخواندن وزیر امورخارجه به کمیسیون امنیت​ملی و سیاست خارجی شده​اند تا خطرات نفوذ جریان انحرافی در این وزارتخانه به وی یادآور شود.

رئیس​مجلس پس از قرائت این نامه تاکید کرد که استیضاح وزیر خارجه از نظر هیات رئیسه منتفی است چون امضاهای لازم را ندارد و کمتر از 10 نفر بر موضع خود باقی مانده​اند.

صبح امروز اختلاف نظر میان استیضاح کنندگان در خصوص اجرا یا توقف آن، بروز یافته بود.

پس از قرائت این نامه بود که جعفر قادری نماینده شیراز در تذکری از ارائه نامه استیضاح وزیر کشور به هیات رئیسه خبر داد و خواستار اعلام وصول آن شد. لاریجانی هم گفت: هنوز مراحل این درخواست کامل نشده که آن را قرائت کنیم.

/2929

کد خبر 158772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۱
  0 0
  وا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ انگار الکی فقط می خوان بالاخره یه نفر را استیضاح کنن و زیر سئوال ببرن ، این نشد اون یکی
 • ( سه دیره) IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۱
  0 0
  بکارگیری یک فرد نا اشنای جریان منحرف در وزارت خارجه باعث نظر نمایندگان برای استیضاح وزیر شد.درحالی که هنوز ایشون مستقر نشده بود اگه اینجوره چرا اصل جریان منحرف که همه اونو میشناسن و حدود شش ساله که مستقره باعث استیضاح اونکسی که ایشون رو انتخاب کرده نمیشه؟؟