کشف بیماری جدید «فلورونا» در اسرائیل؛ ترکیب ویروس کرونا و آنفلوانزا

مرض جدیدی کشف شده که از اسراییل آمده است. این بیماری، ترکیبی از ویروس کرونا و آنفلوآنزا است و نامش را فلورونا گذاشته اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تداوم جهش های ویروس کرونا ادامه دارد. ظاهرا این بار ویروس کرونا با ویروس آنفلوآنزا اشتراک ژنی یافته و ترکیب تازه ای به نام ویروس فلورونا ساخته اند که توسط پژوهشگران اسراییلی کشف شده است.

بیشتر بخوانید:

معاون درمان استان تهران: عدد واقعی مبتلایان به امیکرون را نداریم

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحرونوت در گزارش اعلام کرد اولین مورد آلودگی به بیماری فلورونا را ثبت کرده‌اند که یک عفونت مضاعف به کرونا و آنفلوانزا است. به نوشته این منبع، این مورد بیماری در خانمی که برای زایمان وارد مرکز درمانی رابین شده بود، کشف شد.

آنطور که یدیعوت آحارونوت گزارش کرده وزارت بهداشت اسراییل در حال بررسی پرونده است و مشخص نکرده که ترکیبی از کرونا و آنفلوانزا باعث بروز بیماری جدی‌تر شده است یا خیر؟

به نوشته این روزنامه کارشناسان حدس می‌زنند ممکن است سایر بیماران نیز به فلورونا مبتلا شده اما تشخیص داده نشده باشند. گفتنی است اسرائیل چهارمین دز واکسن ضدکرونا را برای افراد در معرض خطر تجویز کرده است.

کشف بیماری جدید «فلورونا» در اسرائیل؛ ترکیب ویروس کرونا و آنفلوانزا

گفتنی است از زمان اعلام رسمی حمله ویروس کرونا به جوامع انسانی، تاکنون سویه های متفاوتی از این ویروس در کشورهای مختلف کشف شده که هر یک دارای قدرت بالای ایجاد خطر برای سلامت هستند. در حال حاضر کرونای انگلیسی یا ویروس دلتا بیشتر اثر را روی سلامت انسانها گذاشته است. همچنین سازمان بهداشت جهانی از همه گیری ویروس امیکرون در دنیا اظهار نگرانی کرده. این سویه در حال حاضر، مهمترین عفونت ویروسی در کشورهای اروپای غربی و ایالات متحده آمریکا به شمار می رود.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1587939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =