اولین موضع گیری رسمی رئیسی درباره طرح صیانت

ایسنا نوشت : وقتی رییس جمهوری گفت « از حقوق مردم در زمینه فضای مجازی حمایت می‌کنیم و در این زمینه نگرانی نداشته باشند» سردبیر «قم نیوز» مجدداً پرسیده «ولی طرحی که وزارت ارتباطات به شما ارایه کرده از طرح قبلی هم بدتر است».

در نشست خبری پایان سفر امروز ( 11 دی 1400) رییس جمهوری به قم، یک خبرنگار محلی از سید ابراهیم رییسی دربارۀ طرح محدودیت اینترنت موسوم به "صیانت" پرسید و  این پاسح کوتاه را دریافت کرد: «خیال مردم راحت باشد. حتماً پی‌گیری  می‌کنیم.»

  ایسنا گزارش داده: پرسش سردبیر قم‌نیوز در پایان نشست خبری رییس جمهوری این بود: «‌به عنوان کسی که برای حفظ حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی سوگند یاد کرده‌اید چرا از حقوق مردم در مقابل طرح محدودیت‌زای صیانت حمایت و حفاظت نمی‌کنید؟»

سید ابراهیم رئیسی هم در پاسخ گفته: «از حقوق مردم در زمینۀ فضای مجازی حمایت می‌کنیم و مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند» . سردبیر قم نیوز اما باز ادامه داده و پرسیده "ولی طرحی که وزارت ارتباطات به شما ارایه کرده از طرح قبلی هم بدتر است". این بار هم رییس جمهوری گفته "همه کارها معلوم [علنی] نیست. به طور علنی و غیرعلنی از حقوق مردم در طرح صیانت حمایت می‌کنیم".

این خبرنگار محلی در قم در پرسشی دیگر هم یادآور شده "شما گفته بودید من ۲میلیون فالوور دارم. اگر همین دو میلیون نفر بخواهند اکانت شما را چک کنند باید اینترنت داشته باشند" و این بار  رییسی پاسخ داده: «مردم نگران نباشند و مشکلات اینترنت حل می‌شود.»

این نخستین بار است که ابراهیم رییسی دربارۀ  طرح اخیر مجلس برای مدیریت فضای مجازی-که به طرح صیانت موسوم شده- به طور رسمی اظهار نظر می‌کند.

بیشتر بخوانید : 

وزیر ارتباطات: فیلترینگ برای سالم سازی فضای مجازی لازم است / طرح صیانت هم باید اتفاق بیافتد/ افزایش تدریجی تعرفه اینترنت خواهیم داشت

نامه کارشناسی مرکز پژوهش ها به رئیس کمیسیون / طرح صیانت نقض قانون اساسی است / شکاف حاکمیت و مردم را افزایش می دهد

نسخه جدید طرح «صیانت» چه می‌گوید؟ / احراز هویت معتبر کاربران توسط ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی

پوست خربزه جبهه پایداری زیر پای ابراهیم رئیسی به روایت مهاجری /کره شمالی عشق برخی آقایان جبهه پایداری است

نامه عباس عبدی به آیت الله رئیسی/ طرح صیانت، امید مردم به دولت شما را نشانه گرفته

اختلاف در باره طرح صیانت، به جنگ میان جبهه پایداری با قالیباف تبدیل شد

رد پای زاکانی و برادرش درطرح صیانت از فضای مجازی

2121

کد خبر 1588429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =