درخواست برای اجرای حکم پرونده گل‌محمدی

ورزش سه نوشت: قائم مقام شهرخودرو در خصوص پرونده شکایت این باشگاه از پرسپولیس معتقد است باید همانطور که حکم پرونده گل‌گهر سریع اجرا شد، در پرونده گل‌محمدی نیز رای صادره اجرایی گردد.

دو فصل پیش که یحیی گل محمدی بدون هیچ دردسر و مشکلی از پدیده راهی پرسپولیس شد کمتر کسی فکرش را می‌کرد چنین سرنوشتی در انتظار این انتقال باشد. 

به دلیل حساسیت موضوع در این گزارش به بررسی تمام اتفاقات این پرونده و جوانب آن پرداختیم و برای مشخص بودن همه ابعاد ماجرا برای مخاطب، ضمن توجه به آنچه تا امروز رخ داده، گفتگوهایی جداگانه با رسول باختر کارشناس حقوقی فوتبال و اسماعیل حیدرپور قائم مقام باشگاه شهرخودرو انجام دادیم که در ادامه از نظر شما می‌گذرد.

قانون برای این پرونده چه تعاریفی دارد؟
رسول باختر وکیل ورزشی با بیان این نکته که «ملاک تشخیص قصور پرسپولیس حکم کمیته استیناف است» به خبرنگار ما گفت: زمانی که احکام مالی مورد اعتراض یک شخص قرار می‌گیرد اثر تعلیقی دارد. یعنی آن حکم تا زمان رسیدگی از سوی مرجع تجدید نظرخواهی متوقف می‌شود. به عنوان مثال وقتی پرونده‌ای در فیفا محکوم می‌شود، ضمن ارجاع پرونده به CAS، به باشگاه مهلت داده می‌شود و پس از اتمام آن مهلت رأی صادره اجرا می‌شود. لذا با توجه به حکم کمیته استیناف مشخص می‌شود که باشگاه پرسپولیس مبلغ محکومیت را در مهلت مشخص پرداخت نکرده است. از تاریخ مقرر که بگذرد طبق ماده 89 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال پرونده باید به کمیته انضباطی فرستاده شود و آنجا مجددا طرح دعوا صورت گیرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در خصوص این پرونده پس از طرح شکایت باشگاه شهرخودرو در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مهلتی به باشگاه پرسپولیس جهت پرداخت بدهی داده شده و چنانچه باز هم عدم پرداخت محرز شود با نظر کمیته انضباطی احکامی مانند کسر امتیاز یا سقوط به دسته پایین‌تر برای پرسپولیس اعمال خواهد شد.

باشگاه شهرخودرو به دنبال اجرای حکم کمیته انضباطی
اسماعیل حیدرپور قائم مقام باشگاه شهرخودرو نیز می‌گوید حکم صادر شده و باید هرچه زودتر اجرا شود. او نیز در گفتگو با «ورزش سه» تصریح کرد: ما قبل از دیدار با پیکان از باشگاه پرسپولیس در کمیته انضباطی طرح شکایت کردیم. در قانون آمده چنانچه پس از پایان مهلت مقرر هیچ پرداختی از سوی محکوم انجام نشود و توافقی نیز بین طرفین صورت نگیرد، جرایمی مانند کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی اعمال و حتی سقوط به دسته پایین‌تر اعمال خواهد شد. با این وجود نمی‌دانم چرا هیچ یک از دوستان اقدامی در این خصوص انجام نمی‌دهند. شاید تصور مسئولان باشگاه پرسپولیس این است که این موضوع صرفا یک شوخی است و عملی نخواهد شد.

حیدرپور در ادامه افزود: دوستان پرسپولیسی ابتدا بدهی خود را قبول نداشتند اما وقتی رای صادر و اعلام شد، از موضع قبلی خود کوتاه آمدند و بدهی به باشگاه شهرخودرو را پذیرفتند. طبیعتا وقتی این حکم قبول دارند باید برای حل آن اقدام کنند اما تا به این لحظه هیچ حرکتی از جانب آنها در این خصوص انجام نشده است.

قائم مقام شهرخودرو در خصوص رقم بدهی پرسپولیسی‌ها به این باشگاه اظهار داشت: مبلغ اصلی انتقال 7 میلیارد و 800 میلیون تومان است که از دو سال پیش تا الان روزانه 10 میلیون تومان جریمه دیرکرد برای آن محاسبه می‌شود که در کل این مدت رقم جریمه حدود 7 میلیارد و 200 میلیون تومان می‌شود. در واقع باشگاه پرسپولیس مجموعا مبلغ 15 میلیارد تومان به باشگاه شهرخودرو بدهکار است.

وی در پاسخ به این سوال که قصد شکایت در مراجع قضایی بین المللی را دارند یا خیر، پاسخ داد: مطمئن هستیم که این موضوع از طریق فدراسیون فوتبال کشورمان حل می‌شود و همانطور که بحث کسر امتیاز از باشگاه گل‌گهر خیلی سریع انجام شد، در خصوص باشگاه پرسپولیس نیز قاطعانه برخورد می‌شود. تنها درخواست ما در حال حاضر این است که ارکان قضایی فدراسیون فوتبال آنچه را در رأی آمده اجرایی کنند. فقط همین موضوع را خواهانیم.

بیشتر بخوانید:

256 251

کد خبر 1589584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
  2 4
  حگم گل محمدی اجرا بشه ولی مهمتر از اون پدیده باید پول بازیکن ها ها و عوامل فنی اش را بدهد که ماه ها هست پرداخت نشده به نظرم پرسپولیس اون پول را به حساب فدراسیون بریزه و فدراسیون پول بازیکنان پدیده را بده چون مدیران پدیده اصلا به فکر دادن طلب بازیکنان تیم نیستند و این پول به حساب مدیران یا باشگاه واریز بشه دوباره حیف و میل میشه
 • NL ۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
  6 0
  متاسفانه همیشه حق تیم های شهرستانی خورده می شود . مخصوصا این تیم سوگولی لیگ وزارت ورزش و تیم مافیایی و حکومتی پیروزی 04 تهران باشد .