از حذف استقلال و پرسپولیس تعجب نکردم!

کارشناس فوتبال با بیان اینکه حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا اتفاق بدی بوده است گفت: من متاثر شدم اما متعجب نه!

امیر رضا احمدی: امیرحاج رضایی درباره حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا به خبرآنلاین گفت: طبعا اتفاق بدی برای فوتبال افتاد. من متعجب نشدم متاثر شدم، چرا که فوتبال ایران آنقدر  مسئله دارد که نمی‌توانیم یک هفته را بدون مسئله و مشکل سپری کنیم. طبیعتا این تصمیم که باید اجرایی شود، ضررهای زیادی به فوتبال ما در عرصه اقتصادی، ملی، قاره‌ای و... می‌زند. بازیکنان ما در صورت حذف از آسیا، بجز لیگ ایران در هیچ جایی دیده نمی‌شوند و این به تیم ملی ما لطمه‌ می‌زند. چون بازیکنان ما در همین بازی‌ها دیده می‌شوند و به تیم‌های دیگر می‌روند. همین لژیونرها هستند که به تیم ملی کمک کرده‌اند پس ضررات زیادی دارد.‌

وی ادامه داد: از نظر مالی هم به تیم‌ها لطمه وارد می‌شود چون تیم‌ها با صعود در هر مرحله پاداش دریافت می‌کنند و در داخل کشور هم هواداران این دو تیم از دیدن بازی تیمشان با رقبای آسیایی محروم می‌شوند که این بخش عاطفی ماجراست.‌فوتبال در تمام دنیا متعلق به فقراست، اگر چه ثروت‌مندان آن را اداره می‌کنند اما فقرا آن را بازی می‌کنند و این موضوع لطمه می‌زند.

حاج رضایی افزود: اینکه چرا به اینجا می‌رسیم و چرا هیچ‌وقت آماده نیستیم، یا می‌خواهیم قوانین بین‌المللی را دور بزنیم و با خوش بینی مفرط می‌گوییم‌ درباره ما تصمیم نمی‌گیرند جای سوال است. ایران با همه مشکلات تیم‌ اول آسیاست و این جای حیرت است. این جایگاه به دلیل استعدادهای فوتبالی ماست و این موضوع می‌تواند به آن ضربه بزند.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره مقصر این موضوع گفت: بنظرم نمی‌توان صرفا یک‌ فرد را مقصر دانست بلکه یک‌مجموعه دخیل است. اطلاعات من البته از روی‌ رسانه‌هاست و همین رسانه‌ها مدت زیادی هشدار دادند و فوتبال ما مدام از سوی فیفا تحت فشار است. فیفا هم‌ ایراد  بی‌مورد نمی‌گیرد بلکه قوانینش مدون است و برای همه کشورها یکسان. شاید بعضی کشورها با پول و لابی تغییراتی بدهند اما ما که پول و لابی نداریم، چرا به قوانین نگاهی عمیق نداریم و افرادی که مسئولیتی دارند، خیلی ساده می‌گویند چنین چیزی نیست و ما محروم نمی‌شویم در حالی که این اتفاق افتاد. فیفا هم نه از روی دشمنی بلکه از روی قانون و سهل‌گیری ما و توجه نکردن به قانون چنین حکمی می‌دهند. یک‌مجموعه از بالا تا لایه‌های زیرین اداره‌کننده فوتبال در این موضوع دخیل‌اند که من اسمش‌ را توهم می‌گذارم که فکر می‌کنیم می‌توانیم با تصمیمات خود در فوتبال جهان حضور داشته باشیم اما اینطور نیست.

او ادامه داد : چند روز پیش عکسی از آقای اینفانتینو با آقای عزیزی خادم دیدم که خیلی صمیمی به نظر می‌رسید و دست یکدیگر را فشار می‌دادند. این باعث می‌شود تصوری به وجود بیاید که پس فیفا با ما کاری ندارد اما در عمل ایشان به بردهای بین‌المللی خود توجه می‌کند. الان ما در نهادهای بین‌المللی اعتبار خود را از دست داده‌ایم،‌ در مواردی مانند حضور بانوان در ورزشگاه فشار می‌آورند و مسائل دیگری که نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم آن را برآورده کنیم و وقتی ماجرا به این سمت پیش برود، بازیکنان دیده نمی‌شوند و بازیکنان هم زیان می‌بینند.

بیشتر بخوانید:

تغییر جدول لیگ قهرمانان آسیا بعد از حذف استقلال و پرسپولیس

شیوه بامزه دروازه‌بان ذخیره میلان برای بازگشت به خانه/عکس

حذف سرخابی‌ها آبروریزی بزرگ برای فوتبال ایران بود

257 251

کد خبر 1590147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =