محمد شریف ملک‌زاده دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور امروز بازداشت شد.

به گزارش خبرآنلاین، نخستین خبر در اینباره را خبرگزاری فارس منتشر کرد و پس از آن خبرگزاری‌های مهر و ایسنا، در گفت‌وگویی با اسماعیل کوثری نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی این خبر را تایید کردند.

وی با بیان اینکه دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور صبح امروز به دلیل اتهامات مالی و وجود پرونده های فراوان در قوه قضاییه بازداشت شد، افزود: پیش از این نیزکمیسیون امنیت ملی به دلیل اتهامات فراوان ملک زاده هشدارهای زیادی به وزیر امور خارجه و دیگر نهادهای دولتی داده بود.

پس از آن مشرق نوشت: محمد شریف ملک زاده از اعضای اصلی جریان انحرافی و از نزدیکان دفتر رئیس جمهور، صبح امروز پس از احضار، تفهیم اتهام شد و با حکم مرجع قضایی روانه زندان شد. ملک زاده را باید یکی از عناصر اصلی مرتبط با جریان انحرافی داست که در بسیاری از تخلفات این گروه شریک است و عملکرد وی در شورای عالی ایرانیان با ابهامت فراوانی روبه روست به گونه ای که پرونده قطوری علیه او در دستگاه قضا تشکیل شده است.

اگرچه در خبر ایسنا آمده بود که قوه قضاییه تا کنون در اینباره سکوت کرده است، اما واحد مرکزی خبر، خبر داد که قوه قضائیه درباره بازداشت ملک زاده اطلاعیه صادر می کند.

رجانیوز هم بی‌آنکه به اتهام احتمالی ملک‌زاده اشاره‌ای کند، خبری با این عنوان منتشر کرد: «ملک‌زاده یک‌روز پس از هشدار رجانیوز بازداشت شد». در گزارش روز گذشته این سایت نزدیک به دولت آمده بود: «تعلل دستگاه قضایی در رسیدگی به اتهامات مطرح در مورد عناصر این جریان، می‌تواند پازل مظلوم‌نمایی آن‌ها را تکمیل کند، به‌طوری که به‌عنوان نمونه علی‌اکبر جوانفکر در سرمقاله امروز روزنامه ایران با شبیه‌سازی ماجرای مرحوم کردان با ملک‌زاده (در حالی که شخص جوانفکر به شهادت برخی از خبرنگاران بر جوسازی علیه وی در آن مقطع اصرار داشت) تاکتیک مظلوم‌نمایی و توهم القای انحراف از سوی رقبای سیاسی برای زمین زدن دولت را مطرح کرده است.

به‌نظر می‌رسد دستگاه قضایی با توجه به تأکید چندی قبل رئیس این قوه مبنی بر اینکه جریان انحرافی در انواع فساد از جمله فساد اقتصادی غوطه‌ور است، موظف است هر چه زودتر به مسائل مطرح در مورد عناصر جریان نفوذی رسیدگی کند».

گفتنی است، در بخشی از نامه استعفای ملک زاده آمده بود: اینجانب کلیه اتهامات ناجوانمردانه نسبت داده شده به خود را با صراحت هرچه تمام‌تر تکذیب می‌نمایم. اینجانب تاکنون در هیچ محکمه‌ای دارای پرونده نبوده و فاقد هرگونه سابقه سوء می‌باشم.

/2929

کد خبر 159023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =