ماجرای تلفن دولت‌آبادی به وزیر امور خارجه درباره عدم صلاحیت معاون مالی جدید این وزارتخانه، خبر سرنوشت سازی در این هفته بود.

به گزارش خبرآنلاین، پس از انتصاب محمدشریف ملک‌زاده به عنوان معاون مالی وزارت امورخارجه، سیلی از انتقادات علیه صالحی تا مرز استیضاح وی، در مجلس به پا خواست. احمد توکلی که از موثرترین افراد در این زمینه بود و ملک‌زاده را منتسب به جریان انحرافی معرفی می‌کرد، در مصاحبه‌ای از تماس تلفنی دادستان تهران به وزیر امورخارجه خبر داد  که طی آن او را از این انتصاب منع کرده بودند.

دو طرف این مکالمه تلفنی در اینباره سکوت کرده بودند تا اینکه دادستان تهران در یک برنامه رادیویی به شرح آن پرداخت.

عباس جعفری ‌دولت‌آبادی در گفتگو با برنامه رادیویی پیک بامدادی گفت: ما با وزیر خارجه تلفنی پیشنهاد داشتیم درباره مسائل پیشگیرانه که این را به رسانه‌ها کشانده است و بر اساس همین پیش فرض‌ها شروع به حمله علیه دادستانی کردند.

وی گفت: اینکه روزنامه‌ها و سایتها این تلفن خیرخواهانه دادستان را بهانه‌ای قرار دهند بسیار روشن است چرا که نظر دادستان این بود که کشور وارد بحران نشود و قرار نیست وارد این پاسخ‌ها شویم. چون شان دادستان بالاتر از این نوع اقدامات است. دادستانی هم اختیارات قانونی دارد و هم مایل نیست وارد این بازی‌های سیاسی شود.

/2929

کد خبر 158990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =