با خودشان می‌گویند به درک که استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان نیستند!

خبرورزشی نوشت: بازیکن اسبق استقلال گفت: متاسفانه حذف تیم‌های ایرانی از آسیا اینقدر برای مسئولان بی اهمیت بود که انگار یک عده پیش خودشان گفته اند به درک که این دو تیم به آسیا نرفتند.

موضوع حذف نمایندگان کشورمان در رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا همچنان نقل محافل ورزشی است. سعید لطفی مدافع اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره حذف استقلال از آسیا و ... با سخن گفت.

استقلال به نفت مسجدسلیمان رسید. شما که سابقه مربیگری در این تیم را داشته اید شرایط این تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این قبیل بازی‌ها هم می‌تواند خیلی راحت باشد هم میتواند خیلی سخت از کار دربیاید. این بستگی به خود استقلال دارد.

شنیدید که فراز کمالوند (سرمربی نفت مسجد سلیمان) استعفا کرده؟

به هرحال این می‌تواند یک فرصت خیلی خوب برای استقلال باشد چون قطعاً شرایط روحی روانی بازیکنان این تیم به هم ریخته و استقلال می‌تواند در چنین شرایطی که باشگاه نفت مسجد سلیمان با مشکلات زیادی مواجه شده سه امتیاز راحت را به دست بیاورد، اما این مسابقه ممکن است به چالش مهمی برای استقلال هم تبدیل شود.

چه چالشی؟

این تیم مهره‌های خوبی دارد که می‌توانند با انگیزه ای که از بازی روبروی استقلال دارند برای استقلال دردسرساز شوند. ضمن اینکه ممکن است ظرف همین مدت با یک شوک مالی و یا روحی - روانی نفت مسجد سلیمان با چهره‌ای متفاوت روبروی استقلال ظاهر شود. استقلال نباید خودش را از پیش برنده بداند و این فرصت مطلوب را از دست بدهد. در کل این بازی برای استقلال آسان است مگر اینکه خودش برای خودش سختش کند.

شرایط زمین استادیوم بهنام محمدی را چطور توصیف می‌کنید؟

زمینش خوب است و چاله و چوله ندارد. ولی با توجه به اینکه زمین‌های چمن جنوب کشور اکثراً چمن آفریقایی دارند در گرمای زیاد سبز می‌مانند و الان که هوا کمی خنک شده شاید زرد باشند ولی کیفیت زمین برای بازی استقلال که فوتبال اش را روی زمین انجام می‌دهد خوب خواهد بود.

حذف استقلال از آسیا را چطور توصیف می‌کنید؟

قطعاً این اتفاق خیلی سخت است. من قبلاً در مصاحبه ام گفتم دوست ندارم تیم ملی‌مان با این شرایط به جام جهانی برود که خیلی‌ها مرا به باد انتقاد گرفتند و گفتند تو میهن‌پرست نیستی! اما در آن صحبت‌ها من یک "ولی" گفتم که هیچ جا پخش نشد. من گفتم دوست ندارم جام جهانی برود ولی ای کاش مسئولان ایران تکانی به خودشان بدهند و به خودشان بیایند، حالا همان صحبت‌های من در مورد استقلال و پرسپولیس به وقوع پیوست. قطعاً به عنوان یک استقلالی ناراحتم ولی از یک طرف خوشحالم که شاید با این اتفاق استقلال را به حال خودش رها کنند و دست از سرش بردارند.

منظورتان را واضح تر بیان می‌کنید؟

تا کی باید سیاسیون این دو تیم را اداره کنند! آیا من فوتبالیست می‌روم در سیاست دخالت کنم؟ من اصلاً چیزی از سیاست سر در نمی‌آورم، همین‌طور آنها نباید به ورزش ورود کنند. هر چه زودتر این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند. البته حالا که بورس هم گفته تا سه سال نمی‌تواند استقلال و پرسپولیس را وارد بازار سهام کند. مسئولان هم که اصلا عین خیالشان نیست اینقدر برایشان بی اهمیت بوده که انگار یک عده پیش خودشان گفته‌اند به درک که این دو تیم به آسیا نرفتند.

شما قبلا چنین شرایطی را تجربه کرده اید؟

بله من در استقلال بودم که گفتند لیست تیم استقلال داخل کشوها مانده و به مالزی نرسیده و آن مسائل پیش آمد تا در نهایت استقلال به لیگ قهرمانان آسیا نرفت. به خدا دلخوشی این مردم به همین چیزهاست. به دیدن تیم محبوبشان در رقابت‌های بین المللی. این تنها دلخوشی را از مردم نگیرید.

بیشتر بخوانید:

واکنش مهاجم استقلال به شایعات جدایی

سود ۳۰ میلیاردی در انتظار استقلال/عکس

چطور می‌خواهند پاسخگوی این وطن‌فروشی باشند؟

258 41

کد خبر 1591272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =