اولتیماتوم محرم؛ سپاهان جای ترسوها نیست

ورزش سه نوشت :محرم نویدکیا در کنفرانس خبری پس از تساوی مقابل آلومینیوم اراک با گلایه از نمایش تیمش، به بازیکنانش اولتیماتوم داد.

 نیم فصل اول لیگ بیست و یکم برای سپاهان بدتر از چیزی که انتظار میرفت تمام شد و آنها با کسب 8 پیروزی، 2 تساوی و 3 شکست که البته با حکم کمیته انضباطی علیه بازیکن گابنی گل گهر به 9 پیروزی، 2 تساوی و 2 شکست بدل شد، خاتمه یافت تا شاگردان محرم نویدکیا با 29 امتیاز و 6 امتیاز فاصله با صدر، پشت سر استقلال و پرسپولیس نیمه اول فصل را با رتبه سوم تمام کنند.


این البته آمار و عملکردی است که با توجه به نمایش فصل گذشته طلایی‌پوشان اصفهانی و انتظاری که از سپاهان وجود دارد، نه برای کادر فنی تیم قابل قبول است و نه برای هواداران و سرانجام تساوی برابر آلومینیوم اراک در هفته پایانی نیم فصل اول سبب شد تا نویدکیا به شدت نسبت به عملکرد بازیکنانش واکنش نشان دهد و نمایش آنها برابر شاگردان رسول خطیبی را ضعیف ارزیابی کند.

 سپاهان فصل را بسیار خوب شروع کرد و پس از شکستی که در دربی اصفهان در هفته چهارم تجربه کرد، بار دیگر با شکست فجر و سپس نساجی به صدر بازگشت ولی از هفته هشتم شاهد روند نزولی قابل توجهی در این تیم بودیم و چهار شکست پیاپی برابر گل‌گهر، استقلال، پیکان و پرسپولیس آژیر خطر را در اردوی طلایی پوشان به صدا درآورد. با این حال بار دیگر شاهد بازگشت تیم محرم نویدکیا بودیم و این سرمربی جوان در روزهایی که به شدت سپاهانی ها تحت فشار بودند، توانست دو پیروزی روحیه بخش را مقابل پدیده در مشهد و سپس فولاد در نقش جهان جشن بگیرد تا با روحیه خوبی به مصاف آلومینیوم برود.

بیشتر بخوانید


تساوی برابر آلومینیوم اما سبب شد تا محرم نویدکیا که بیشتر با خونسردی و آرامشش در فوتبال ایران شناخته می‌شود، به شدت نسبت به نمایش شاگردانش اعتراض کند؛ البته این انتقاد با همان آرامشی که از او سراغ داشتیم در کنفرانس خبری پس از مسابقه مطرح شد و او در بخشی از صحبت‌هایش ضمن انتقاد شدید از عملکرد تیمش، تاکید کرد که سپاهان جای بازیکنان ترسو و بازیکنانی که جسور نیستند، نیست.

البته که تیم فوتبال سپاهان پیش از اینکه به تعطیلات کوتاه مدت زمستانی برویم، زمانی برای ورود به دو بازی مهم دیگر ندارد و باید خیلی زود آماده بازگشت به اراک شود تا در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی بار دیگر با آلومینیوم مصاف بدهد و روز دوم بهمن ماه هم شروع نیمه دوم فصل را در رفسنجان پیش رو خواهد داشت که یکی از سخت‌ترین بازی های سپاهان در طول فصل خواهد بود.


آنچه مسلم است محرم نویدکیا در دومین سال مربیگری برخلاف سال اول که پس از پایان هفته سیزدهم به تیمی مهارناپذیر و زهردار تا پایان فصل تبدیل شد، با چالشی جدی مواجه شده و همین موضوع می‌تواند سبب تغییر تفکرات او در مورد بازیکنان تیمش شود و با وجود اینکه همین چند روز پیش از بازیکنانش و عملکرد آنها دفاع کرده بود و تاکید داشت که تیم کاملی در اختیار دارد و به بازیکنی برای تقویت تیمش احتیاج ندارد، برای بهبود شرایط تیم دست به کار شود و با جذب بازیکنان خارجی سپاهان را برای ادامه فصل و رقابت برای قهرمانی در لیگ و جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا تقویت کند.

251253

کد خبر 1592339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =