۵۰ درصد از سهم پساب تصفیه‌خانه‌های کشور به شهرک صنعتی شهرکرد ۲ اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت : ۱۰۰ لیتر بر ثانیه از پساب تصفیه‌خانه‌ی شهرکرد به‌منظور تأمین آب پایدار در شهرک صنعتی شهرکرد ۲ خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری حمیدرضا فلّاح ضمن اعلام این خبر، عنوان کرد : بهره‌گیری از پساب تصفیه‌خانه‌ها ، یکی از سیاست‌های کلان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در راستای حفظ نظام محیط زیست ، تأمین آب پایدار و صیانت از منابعِ آبِ زیرزمینی است و به‌همین منظور مقرّر شد در سال جاری حجمی معادل ۲۰۰  لیتر بر ثانیه از پساب تصفیه‌خانه‌ها برای تأمین آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اختصاص یابد.

فلاح افزود: با توجه به مُعضل کم‌آبی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و لزوم تأمین آب پایدار برای بهره‌برداری از شهرک صنعتی شهرکرد ۲ ؛ پس از مذاکرات متعدّد در سطوح ملّی و انعقاد موافقت‌نامه با شرکت آب و فاضلاب استان ، ۱۰۰ لیتر بر ثانیه از انشعاب پساب تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب شهر شهرکرد (مستقر در بهرام‌آباد) جهت مصارف صنعتی خریداری شد که این میزان ۵۰ درصد از تخصیص کلّ کشور در سالِ جاری محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت : بر اساس موافقت‌نامه‌ی منعقده با شرکت آب و فاضلاب استان ؛ شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری می‌تواند به مدّت قریب به ۲۷ سال (با احتساب زمان انجام پروژه) از پساب تصفیه‌خانه‌ی شهرکرد در راستای مصارف صنعتی استفاده کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به این‌که بهای هر مترمکعب پساب ۲۸ هزار ریال است ، خاطرنشان کرد : برای خرید ۱۰۰ لیتر بر ثانیه انشعاب پساب تصفیه‌خانه‌ی شهرکرد ۱۲۰  میلیارد ریال پرداخت شد. 
فلّاح تصریح کرد : برای انتقال پساب ؛ علاوه بر ایستگاه پمپاژِ یک‌مرحله‌ای ، خطّی به طول ۱۱ کیلومتر نیز از محلّ تصفیه‌خانه‌ی شهر شهرکرد (بهرام‌آباد) تا شهرک صنعتی شهرکرد احداث می‌شود و در مجموع برای انتقال و تصفیه‌ی مجدّد پساب، ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است.

گفتنی است که با توجّه به میزان مصرف ؛ بخشی از پسابِ خریداری‌شده  به‌صورت خام تحویل واحدهای فلزی ، کانی‌های غیرفلزی و شیمیایی می‌شود و بخش دیگر نیز جهت مابقی مصارف شهرک صنعتی ، تصفیه‌ی ثانویه شده و تحویل سایر واحدهای هدف می‌شود.

46

کد خبر 1594099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =