تجلی ارزش «اثر ثروت» در نخستین حراجی آثار فاخر هنری در اصفهان

خانه حراج «رخ‌ست» برای نخستین بار حراج بزرگ آثار هنر کلاسیک ایران را در اصفهان برگزار می‌کند. 

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، رسول بیدرام، اظهار کرد: آثار نخستین رویداد حراج‌رخ‌ست در روزهای چهارشنبه ۲۹ دیماه و پنج‌شنبه ۳۰ دی‌ماه در سالن فیروزه هتل عباسی به نمایش درمی‌آید و عصر روز جمعه یکم بهمن ماه ساعت ۱۶ مزایده آثار برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه ۵۹ اثر به ارزش تقریبی مجموع ۳۱ میلیارد و ۲۵۰ تومان وجود دارد که بیشترین اثر متعلق به محمد زمان به ارزش  ۵ و نیم میلیارد تومان با عنوان شاهزاده خانم بود.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری روشن خانه مشق هنر در ادامه افزود: به طور کلی آثار در  چهار رشته خوشنویسی، نقاشی و نگار گری، احجام فلزی و سفالی و زربافت به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در خصوص علت برگزاری این نمایشگاه در اصفهان اظهار داشت: اصفهان مهد هنر ایران ظرفیت بالایی در خلق و آفرینش آثار بی بدلیل دارد که سبقه تاریخی آن نیز صحه بر این ادعا دارد و بستر مناسبی در بازار هنر ملی و بین المللی دارد.

بیدرام اظهار کرد: مدعوین این حراجی خانواده هنر اعم از هنرمندان، کلکسیون دارها، مجموعه دار ها،گالری‌دارها و کسانی هستند که به حوزه هنر علاقه مند هستند.

وی بیان داشت: این حراجی قطره ای از دریا است که پتانسیل بسیار خوبی دارد و مهمترین هدف از برگزاری آن این است که دارایی هنرمندان تبدیل به سرمایه و خلق ارزش شود. بنا داریم با ایجاد بستری مناسب از ارزیابی و ارزش‌گذاری آثار فاخر و ارائه گواهی‌های معتبر به آن، سرمایه سازی اقتصادی و فرهنگی کنیم.

48

کد خبر 1594184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =