"سعید چلندری" معاون حمل و نقل منطقه آزاد و دبیر همایش لجستیک چابهار

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به لحاظ قرار گرفتن در کرانه دریای عمان و دوری از کانون بحران‌های خلیج فارس و به عنوان اتصال دهنده کشورهای محصور در خشکی دارای اهمیت راهبردی برای تجار بین‌المللی است.

به گزارش خبرآنلاین از چابهار : معاون حمل و نقل منطقه آزاد و دبیر همایش لجستیک چابهار در این همایش گفت:چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به لحاظ قرار گرفتن در کرانه دریای عمان و دوری از کانون بحران‌های خلیج فارس و به عنوان اتصال دهنده کشورهای محصور در خشکی دارای اهمیت راهبردی برای تجار بین‌المللی است.

وی افزود: کریدورهای داخل کشورمان ازجمله کریدور شرق به غرب و جنوب به شمال که بسیار در رسیدن کالاها از نظر زمانی تاثیرگذار هستند و همچنین به لحاظ قیمت تمام شده کالاها دارای اهمیت زیادی هستند.

چلندری ادامه داد: در دنیای اقتصاد امروز، حرف نخست را زمان و هزینه می‌زند و با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران داشتند اتفاقات خوبی در این سواحل خصوصا در منطقه ازاد چابهار به وقوع پیوسته است که قطعا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار درخصوص اقداماتی که طی سال‌های اخیر انجام داده است توضیحات لازم را خواهد داد.

دبیر همایش لجستیک چابهار بیان داشت: به لحاظ اینکه این ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در طول سواحل مکران داریم بویژه در منطقه آزاد چابهار، تصمیم گرفتیم با همکاری بخش خصوصی همایش و نمایشگاه لجستیک را برای نخستین بار در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی کنیم.

وی اضافه کرد: بنا داریم بتوانیم با این فرایند، ظرفیت‌هایی که در این منطقه وجود دارد را به فعالان اقتصادی داخلی و خارجی که در این منطقه حضور دارند نشان دهیم. ازطرفی توانمندی شرکت‌های فعال در سطح منطقه را به نمایش بگذاریم.

چلندری تصریح کرد: می‌خواهیم به نوعی توانمندی‌های منطقه را به تجار داخلی و بین‌المللی و فعالان حوزه حمل و نقل و لجستیک نشان دهیم.

معاون حمل و نقل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: در این همایش از نظرات کارشناسی متخصصان حوزه لجستیک ترکیبی بهره‌مند خواهیم شد. ازآنجا که وزارت امور خارجه جلساتی در معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه کارگروهی تشکیل دادند و یکی از جلسات مهم آن کارگروه به چابهار اختصاص داده شد.

کد خبر 1594514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =