آقای رئیس با یک‌خداحافظی همه را خوشحال کن!

رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری به هر روشی متوسل می‌شود تا صندلی خود را ترک نکند.

امیررضا احمدی؛ می گویند در ورزش حرفه ای، خداحافظی به موقع جزو مهمی از ماندگاری و ثبت خاطرات خوب است. کما اینکه هر ورزشکاری که در اوج خداحافظی می کند بیش تر در ذهن می ماند و ورزشکارانی که آنقدر می مانند تا افت کنند و مجبور به خداحافظی، همزمان از خود یک قاب تلخ و به دور از ابهت همیشگی در ذهن ثبت می کنند. این همان ماجرای علی مرادی رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه برداری است که حکم بازنشستگی اش را با امضای وزیر ورزش دریافت کرده اما قصد ندارد صندلی اش را ترک کند. موضوعی که باعث شده این روزها او به روش های مختلفی چنگ بزند تا بلکه بتواند یک سال دیگر در مسند خود باقی بماند و با به پایان رسیدن دوره ریاستش از فدراسیون خداحافظی کند؛ نکته ای که هفته قبل در برنامه کادر فنی شبکه ورزش هم به آن اشاره کرد و گفت که اگر بتواند بر می گردد تا در خدمت عزیزان باشد؛ به راستی چه شهد شیرینی در این صندلی های ریاست نهفته است که مدیرانی مانند مرادی، پولادگر و... از آن دل نمی کنند؟ کاش این آقایان از این خوان گسترده خدمت کمی شلخته درو کنند تا کمی از فیض آن به بقیه هم برسد.

امثال مرادی و پولادگر و...، در سال های اخیر هر گلی که می خواستند را بر سر ورزش زدند و وضعیت امروز ورزش ایران حاصل مدیریت همین افراد است؛ آقای مرادی ما نه می توانیم خودمان را گول بزنیم و نه می توانیم مثل کبک سرمان را زیر برف کنیم؛ افت شدید وزنه برداری در رده های پایه، کاهش سهمیه المپیک و کاهش مدال ها و سیر نزولی آن از المپیک لندن تا توکیو، عملی نشدن وعده تجهیز خانه های وزنه برداری و شرایط بد استان ها، نبود هیچگونه پیشرفت و ارتقا در بین مربیان و داوران زنان و محدود بودن آن به چند نفر خاص، دوپینگ های متعدد در زمان ریاست ۶ ساله مرادی که بعضی پرونده هایش هنوز باز است و... تنها مشتی از خروارها مشکلات در این ۶ سال است که کمر وزنه برداری ایران را شکست و باعث شد از اوج با سقوط آزاد به ته دره برود.

این ها مواردی است که از مشکل گذشته و به زخم تبدیل شده که بر تن ورزش پرمدال ایران نشسته و نمی توان آن را زیر فرش قایم کرد؛ وزنه برداری ایران این روزها به یک هوای تازه نیاز دارد تا یک مدیر تازه نفس،کاریلد و جوان در راس آن باشد و خونی تازه در رگهایش جاری کند. آقای مرادی بی شک شما در قریب به ۳۵ سال خدمت  خود که بخش اعظمی از آن در دنیای پولاد سرد بوده، هرچه در چنته داشته اید رو کرده اید و البته کسی نمی تواند منکر خدمات سال های قبل شما شود همان طور که نمی توان سو مدیریت در ۶ سال اخیر را پنهان کرد؛ بهتر است مانند بیانیه ای که در روزهای ابتدایی بازنشستگی دادید، با یک خداحافظی پایانی عطای خدمت در این ورزش را به لقایش ببخشید و با خداحافظی خود، جماعتی را شاد کنید و اجازه دهید وزنه برداری نفسی تازه کند.

۲۵۷ ۲۵۱

کد خبر 1594581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمید IR ۰۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  34 3
  عزیز نگارشگر متن صندلی ریاست شاید برای من وشما مهم نباشد ولی همانطور که نوشته اید برای دوستان صندلی پرست بطور حتم آب و نانی دارد که بهر طریقی متوسل به ماندن میکنند
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
   9 18
   گربه دهنش به گوشت نمی رسه می گه پیف پیف گوشت بده .به طور حتم مصداق امثال شماست.
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  13 1
  عمرا نمره
 • داریوش IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  16 1
  علی مرادی یا ایجاد تفرقه در فداراسیون برای خود موقعیت بدست آورد و فدراسیون رو بعد سالها افتخارات تبدیل به ویرانه ایی کرد که این ویرانه سالها طول میکشد تا مدیری هوشمند همچون داراب ریاحی اگر باشد سالها طول میکشد این خرابه را آباد کند
 • سعید IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  30 4
  ارث پدرت که نیست ولکن دیگه نمیخوان تورو
 • حسین IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  14 5
  بله تمام دنیا به قهرمانان‌شون احترام میذارن اما اینجا انواع تهمت ها به رضازاده زدن و جو رسانه ای علیه‌ش راه انداختن که پیرمردها دوباره به قدرت برگردند. حالا هم نتیجه رو می بینیم.
  • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   2 1
   بیخیال بابا بکی از مهمترین عامل بدبختی وزنه برداری مدیریت این شخص بود یعنی غیر از این دو نفر قخط الرجال اومده
 • یه ایرانی IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  18 2
  شهد شیرین ریاست حقوق نجومی اما بازننشستگی از این خبرا نیست.
 • بی نام IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  7 3
  این هم مصداق سهم خواهی می باشد و آقایان معلوم نیست چه آهویی دارند که این مسندها را برای امیال خود رها نمی کنند
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  18 2
  این جماعت ریاست طلب که خودشان نمی روند باید پایه صندلیشان را بکشد تا از رو بروند
 • س IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  0 0
  سلام شاید برکناری بازنشتگی عدم بکارگیری جا رو برای دیگران خالی کنه اما فقط تغییر کافی نیست و تحول نیاز هست از بازنشتگان پیش کسوتان هنرمندان ورزشکاران مجریان قدیمی و کار بلد و ناز استفاده کنید ودر دیگر حوزه‌ها که ایشان چراغ راه گوهر شب چراغ جامعه بوده وهستن و عدم استفاده یا برکناری یا بکار نگرفتن ضرری جبران ناپذیر هست زیرا آنها تجربه دارند و ما حصل علام دانش تخصص با تجربه معنی داشته وعجین هست وبدون اون هیچ ارزشی نداره
 • غلامرضا IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  3 0
  نکنه دعا جادو جمبل واسش درست کردن یا شاید ارث باباشه
 • سید IR ۰۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  4 0
  اخه مگه میشه ازریاست دست کشید؟!!!
 • هیچکس. IR ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  5 0
  سلام.بابا تورو خدا اینو بندازین بیرون. کجاس سهراب مرادی و کیانوش رستمی وعلی داودی و....همه زیر سر این اقای مثلا رییس دیگه.
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۵
  0 0
  😬😬😬😬😬