تحریم‌های آمریکا علیه چند فرد و شرکت مرتبط با حزب‌الله

ایرنا نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی تحریم هایی را علیه افرادی به بهانه ارتباط با حزب الله لبنان اعمال کرد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، "عدنان ایاد" تامین کننده مالی حزب الله و همچنین اعضای شبکه بین المللی تامین کنندگان و شرکت های مرتبط با او و "عادل دیاب"، شریک تجاری عدنان ایاد و شریک مالی حزب الله را در فهرست تحریم ها قرار داد.

عادل دیاب در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری تحریم شد.

ایالات متحده در ۸ اکتبر ۱۹۹۷ حزب الله را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی و در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۱ به عنوان یک سازمان تروریستی جهانی تعیین کرد.

تداوم تحریم های آمریکا علیه افراد مرتبط با حزب الله لبنان در حالی است که روزنامه الاخبار چند پیش از ارسال پیامی از سوی دولت آمریکا برای برقراری ارتباط با حزب الله لبنان به منظور بحث در مورد پرونده های مختلف لبنان شده بود.

روزنامه «الاخبار» نشریه نزدیک به حزب الله لبنان نوشته بود: همزمان با اعلام خزانه‌داری آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌ها علیه افراد و نهادهای مرتبط با حزب‌الله، دولت آمریکا از رهبران این حزب خواست تا برای بررسی موضوعات مختلف این کشور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.  

به نوشته این روزنامه لبنانی، «میانجی ها» با ارسال پیامی از سوی دولت آمریکا به رهبری حزب الله خواستار برقراری ارتباط برای بحث در مورد پرونده‌های مختلف لبنان شدند. 

الاخبار اضافه کرد: حزب الله به میانجی‌گران ابلاغ کرد که هرگونه ارتباط با آمریکایی‌ها را نمی‌پذیرد. 

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1594922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =