به من گفتند از جادوگر استفاده کن!

خبرورزشی نوشت:رئیس سابق فدراسیون اعلام کرد عدم تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال می‌تواند باعث حذف تیم ملی ایران از رقابت های جام جهانی شود.

علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه فوتبال ایران و تهدیداتی که فوتبال ایران را تهدید می‌کند گفت: مدت هاست که فوتبال ایران درگیر این موضوع است. من چند وقت پیش در این خصوص صحبت کردم اما عده ای ناراحت شدند. ما زمان مشخص و محدودی داریم و با توجه به اینکه فیفا به ما مهلت داد تا ظرف یک سال اساسنامه را تنظیم و ارسال کنیم اگر در زمان مشخص این اتفاق رخ ندهد و فیفا به ما مهلت دیگری ندهد این موضوع می‌تواند طبعات سنگینی از جمله حذف تیم ملی از مسابقات جام جهانی را در پی داشته باشد.

وی افزود: حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان چندی پیش با رئیس مجلیس و نمایندگان در این خصوص دیدار داشت و مشخص است که این موضوع در دست بررسی و پیگیری است. مجلس نیز باید تعامل داشته باشد تا این موضوع هر چه زودتر حل شود چون خطر بزرگی فوتبال و ورزش ما را تهدید خواهد کرد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در خصوص حذف سرخابی ها در لیگ قهرمانان آسیا و نقش فدراسیون فوتبال در این موضوع اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا مدت هاست که کارشناسان خود را برای بررسی وضعیت تیم ها به کشورهای مختلف می‌فرستد و گزارش ها را به دقت بررسی می‌کند؛ این موضوع در زمان ریاست بنده نیز بود. هرچند حساسیت AFC  در این دور بیش از هر زمانی بود. اینکه بخواهیم در این موضوع  فدراسیون را مقصر بدانیم درست نیست. AFC  ریز به ریز و جز به جز مدارک و گزارشات را مورد بررسی قرار می‌دهد و ایراداتی که از استقلال و پرسپولیس گرفته است فراوان و اساسی است که در طول این سالیان بارها و بارها به آنها اخطار داده شده اما کسی این موضوع را پیگیری نکرده و جدی نگرفته است.

کفاشیان اظهار داشت: این دو باشگاه سرمایه این کشور هستند و طرفداران زیادی دارند. اما ایراد از خود ماست و باید طوری عمل شود که کسی نتواند از آنها ایرادی بگیرد ولی مدت هاست که سرخابی ها با این چالش روبه رو هستند و ما باید به سمت خصوصی سازی و قانونمند شدن این دو تیم برویم. در این موضوع دولت و مجلس باید کمک کند و ابزارهای لازم را در اختیار این دو تیم قرار دهند. هرچند این موضوع نباید محدود به این دو تیم باشد و ما باید شرایط را برای تمامی باشگاه های کشور فراهم کنیم. قوانین ما باید بازنگری بشود تا باشگاه ها از سرمایه های این کشور که نوجوانان و جوانان هستند بتواند استفاده کنند و با وجود فوتبال دولتی این اتفاق رخ نخواهد داد و فوتبال دولتی دیگر جوابگو نیست.

وی خاطرنشان کرد: برخی از موارد بر عهده فدراسیون فوتبال و باشگاه ها است اما همه چیز محدود به آنها نیست و در بیشتر موارد شرایط دست دولت و مجلس است که اصلاح این قوانین در دست آنها است که روی هم رفت یک مجموعه را تشکیل می‌دهد که باید بازنگری و بازسازی شود.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد عملکرد این فدراسیون در یک سال گذشته گفت: من چندان مثل زمان حضور خود در فدراسیون پیگیر نیستم. جست و گریخته خبرها را دنبال می‌کنم اما در هر صورت یک مجموعه با توجه به عملکردی که دارد انتقادی های به او وارد است که باید بر طرف شود. اما چیزی که مشخص است ما یک تیم ملی قوی در اختیار داریم که شاید بشود آنها را نسل طلایی فوتبال ما دانست که بهره برداری از آنها نیاز به برنامه ریزی دقیق و برگزاری اردوها و بازی های دوستانه مناسب و در شان تیم ملی است تا بتواند نتیجه بگیرد. از طرفی تیم ملی فوتبال بانوان نیز شرایط خوبی در اختیار دارد و موفق شده در مسابقات جام ملت های آسیا شرکت کند. هر چند برابر چین شکست خوردند اما باید بدانیم چین و ژاپن در عرصه رقابت های جهانی از مدعیان هستند؛ ولی در هر صورت ما حرکت خود را آغاز کردیم و به طور حتم با برنامه ریزی پله پله صعود خواهیم کرد و به موفقیت خواهیم رسید و قطعا در آینده می‌توانیم حرف های برای گفتن داشته باشیم.

کفاشیان در خصوص مطرح شدن مسائل جادوگری در فوتبال ایران اظهار داشت: من اطلاعی ندارم که اکنون این مسائل وجود دارد یا خیر. اما در زمان حضور من در فدراسیون بارها به من می‌گفتند و پیشنهادهای می‌دادند که آقا بیا از جادوگر استفاده کن اما من اهمیتی به این موضوع نمی‌دادم. این موضوع در جست و گریخته وجود داشته و عده ای می‌آمدند و می‌گفتند ما برای شما کاری میکنیم تیم ملی ببرد یا فلان تیم ببازد. که واقعا این موضوع خنده دار است. اگر همه چیز درست سر جای خودش باشد و وظایف به درستی انجام شود شما نیاز به این مسائل ندارید و به اهداف مدنظر خود به طور حتم خواهید رسید.

وی در پایان در مورد رای کمیته انضباطی در خصوص مهاجم باشگاه گل گهر و اشکالات موجود در قانون جذب بازیکنان خارجی  اظهار داشت: در هر صورت با گذشت زمان و شرایط معایب و محاسن قوانین مشخص خواهد شد و همین موضوع باید دلیلی بر بازنگری قوانین و کارای لازم آنها در شرایط موجود باشد. به نظرم قوانین ما نیاز به بررسی دارد و هر سال قبل از شروع مسابقات بهتر از در این خصوص با باشگاه ها جلساتی برگزار شود و در نهایت سازمان لیگ و مجمع در این خصوص با بررسی پیشنهادات تصمیم گیری کند تا نقاط قوت و ضعف آن برطرف شود.

بیشتر بخوانید:

251256

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1595819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =