از کفن پوشان سیاسی ضدبرجام چه خبر؟ / سکوت مرموز جلیلی و پایداری ها در آستانه توافق وین

نامه نیوز نوشت: صوفی گفت: سکوت این روزهای آقای جلیلی و پایداری منطقی نیست چون با حرص و جوش هایی که آنها در زمان دولت قبل درباره برجام می خوردند همخوانی ندارد. آنچه این وضعیت را توجیه می کند منافع است. آن زمان آنها منافعی در برجام نداشتند و حالا منافع دارند.

مذاکرات وین همچنان ادامه دارد و از آغاز گفتگوها تاکنون سلایق مختلف سیاسی ارزیابی و نگاه خود را درباره احیای برجام بیان کردند، به جز جبهه پایداری و سعید جلیلی. آنها در دوره ای که محمدجواد ظریف مشغول مذاکره بود، دائم با ادعاهای خیالی و جنجالی سعی در تضعیف روند مذاکرات داشتند اما حالا انگار نه انگار مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است.

علی صوفی درباره علت سکوت سعید جلیلی و جبهه پایداری راجع به مذاکرات احیای برجام گفت: آقای ظریف در ویدئویی می گوید «کسانی که با برجام مخالفت می کنند، نه اینکه ندانند قضیه چیست ولی می پوشانند». کاملا مشخص است که او این جمله را از روی درد بیان کرد چون از نزدیک درگیر با اتهاماتی بود که مخالفان برجام به او می زدند.

وی افزود: مخالفان برجام از روی اعتقاد چنین باوری نداشتند بلکه رفتارشان سیاسی بود چون می دانستند چقدر به نفع کشور است. آقای جلیلی بیش از همه می دانست که چه مأموریتی دارد، او به مذاکرات می رفت تا با طرف مقابل تفاهم کند و براساس این تفاهم 6قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خنثی و کشور از خطر دور شود. برجام نیز همین کار را انجام داد.

از کفن پوشان سیاسی ضدبرجام چه خبر؟ / سکوت مرموز جلیلی و پایداری ها در آستانه توافق وین

بیشتر بخوانید:

فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: آقای جلیلی نتوانست مأموریت خودش را انجام دهد اما در مقابل آقای ظریف آمد و تحت نظر و کنترل نقطه به نقطه رهبر انقلاب این کار را انجام داد و بارها کار تیم مذاکره کننده مورد تأیید ایشان قرار گرفت و مجلس نیز برجام را تصویب کرد، با این وجود آقای جلیلی و مخالفان برجام همچنان بر مخالفت شان با برجام استوار بودند.

وی ادامه داد: در واقع مخالفان برجام فکر می کردند رسیدن به تفاهم دستاورد بزرگی است که جریان مقابل به دست می آورد و در مقابل اعتبار سیاسی‌شان لطمه می خورد بنابراین می خواستند حقایق را بپوشانند تا تفاهم به انجام نشود. امروز این گروه ساکت هستند چون مذاکرات وین اگر به نتیجه برسد، آنها پس از لغو تحریم ها می توانند تمام دستاوردهای برجام را مال خود کنند و از مزایای آن بهره ببرند. متأسفانه این جریان منافع ملی را نادیده می گیرد و در رسیدن به اهداف سیاسی‌اش حد یقف برای خود قائل نیست.

21217

کد خبر 1596085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دو کلمه حرف حساب IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  تو چرا ناراحتی ؟ شما که ۸ سال نتوانستید؟ خجالت هم که نمی کشید نتوانستید.... شاید این دولت بتواند همان برجام مرده شما را که به ضرر ملت تمام شد ، به نفع مردم ایران به سر انجام برساند...
 • Armin IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  33 95
  جلیلی و پایداری میدونه باقری مثل عراقچی امتیاز نمیده و نامه فدایت شوم واسه بعضیا نمیفرسته. باقریم امتیاز نده توافقی نمیشه چرا باید خودشو بندازه وسط؟
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  اصولگراها روی ماکیاولی رو سفید کردند پوست دولت روحانی و ملت رو کندند ولی نفرت ابدی رو برای خودشون خریدند از این به بعد این جناح مرده سیاسی است که بدون دوپینگ در هیچ انتخاباتی نمیتونه پیروز بشه
 • مصطفی محمدی IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  59 7
  تورا به خدا دست بردارید ازلجبازی تحریم شکسته بشه دلارارزون بشه