آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های هوشمندسازی ترافیک در تبریز

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری تبریز گفت: عملیات اجرایی پروژه‌های مرتبط با سیستم‌های کنترل و مدیریت هوشمند ترافیک در این شهر آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمدحسین اسحقی، افزود: این پروژه ها در راستای افزایش ایمنی و انضباط ترافیکی و کنترل و رصد حداکثری ترافیک معابر شهر اجرا می شود.

وی اظها داشت: این پروژه‌ها در چهار موضوع اساسی شامل نصب دوربین‌های کنترل و ثبت سرعت غیرمجاز در ۲۰ معبر حادثه‌خیز، دوربین‌های ثبت پلاک در ۲۰ نقطه تعیین‌شده جهت کنترل ترددهای غیرمجاز در محدوده کاهش آلودگی هوا و خطوط ویژه است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری تبریز گفت: نصب دوربین‌های نظارت تصویری در ۳۰ معبر پرتردد شهر جهت نظارت و مدیریت بهینه جریان ترافیکی و توسعه شبکه ارتباطی فیبر نوری به طول ۱۰ کیلومتر جهت انتقال پرسرعت داده‌های سامانه‌های هوشمند از دیگر موضوعات این پروژه هاست.

اسحقی، ادامه داد: با اتمام این پروژه‌ها بخش اعظمی از نقاط حادثه‌خیز شهر که بروز حوادث در آن ها ناشی از عدم رعایت سرعت ایمن در حرکت خودروها است، تحت پوشش دوربین‌های مکانیزه قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه ها کلیه مبادی ورودی طرح محدوده کاهش آلودگی هوا به دوربین‌های ثبت پلاک مجهز خواهد شد، یادآوری کرد: با توسعه سامانه‌های نظارت تصویری نیز پوشش نظارتی معابر شریانی درجه یک و ۲ از ۱۳ درصد به ۱۸ درصد افزایش می یابد.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1596590

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =