استاندار البرز: همه دستگاه‌ها و نهادها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مسئول هستند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تمامی دستگاه‌ها باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اتحاد و همدلی داشته باشند چراکه در سایه وحدت و همبستگی می‌توانیم اقدامات تأثیرگذاری را رقم بزنیم.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که روز چهارشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه البرز خاستگاه و محل زندگی بیش از ۵ هزار شهید و خانواده بزرگوار آنهاست، افزود: بارها بر این امر تاکید داشته‌ام که باید المان و نمادهای متناسب با هویت ایرانی اسلامی و مردم شهید پرور البرز در تمامی شهرها و شهرستان‌های استان طراحی و اجرا شود.

وی ادامه داد: بر این اساس از شهرداری کرج خواسته‌ام که با استفاده از مشاور، نسبت به اجرای ورودی‌ها و خروجی‌های کلانشهر کرج بویژه از آزادراه تهران کرج قزوین، اقدام کند.

عبداللهی گفت: باید به سمتی برویم که تابلوها، بنرها و بیلبوردهای شهری با مدیریت واحد، ساماندهی شوند تا این امکانات در مناسبت‌های مختلف با وحدت رویه و هم‌پوشانی، مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مختص دستگاه و امکان خاصی نیست بلکه همه ما در این زمینه مسئول هستیم و باید راهکار، برنامه و بودجه اختصاص دهیم.

استاندار البرز گفت: وجود مقدس و ارزشمند شهدای گمنام در نقاط استان، یک ظرفیت معنوی بزرگ است از این رو باید برای برگزاری مراسم ویژه در این اماکن برنامه داشته باشیم.

وی افزود: باید مقبره‌های شهدای گمنام ساماندهی و بهسازی شوند تا مکان ‌و مأوایی برای مردم شهیدپرور استان شوند.

عبداللهی گفت: تمامی دستگاه‌های باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اتحاد و همدلی داشته باشند چراکه در سایه وحدت و همبستگی می‌توانیم اقدامات تأثیرگذاری را رقم بزنیم.

وی افزود: یادواره شهدای شهرستان کرج نیز در ۲۲ اسفندماه امسال با افتخار برگزار خواهد شد ولی باید در آن برهه زمانی وضعیت شیوع کرونا را نیز در نظر گرفته و تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم.

استاندار البرز گفت: از تمامی دستگاه‌های مسئول انتظار می‌رود در خصوص ترویج اخلاق، منش و ولایتمداری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه ارائه دهند.

48

کد خبر 1596678

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =