چند ساعت از وقت خود را صرف «هیچ کاری» می‌کنید؟/ از انتظار برای جوش آمدن آب کتری تا ایستادن در صف

امروزه انجام بسیاری از کارهای روزمره به نوعی از معطلی یا انتظار نیاز دارند که از ایستادن در صف بانک تا معطلی پشت خط تلفن مشتریان یک شرکت را شامل می‌شوند. اما آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید که این زمان در مجموع چقدر از وقت شما را سالانه می‌گیرد؟

به گزارش خبرآنلاین به نقل از یورونیوز، بر اساس یک نظرسنجی جدید، افراد به طور متوسط هر سال یک ماه از زندگی خود را با انجام «هیچ‌کاری» از دست می‌دهند.

در این تحقیق که توسط موسسه وان‌پل بر روی دو هزار نفر در بریتانیا انجام شده است، یک بزرگسال به طور متوسط ۲۶ روز (یا هفته‌ای ۱۲ ساعت/ سالانه ۶۲۴ ساعت) وقت خود را تلف می‌کند.

بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان این پژوهش از انتظار برای برقراری تماس تلفنی به عنوان بزرگترین منبع اتلاف وقت خود نام برده‌اند. پس از این گزینه، ایستادن در صف (۴۵ درصد)، گیر افتادن در ترافیک (۴۴ درصد)، اسکرول کردن بی‌هدف در صفحات شبکه‌های اجتماعی (۲۱ درصد) و انتظار برای جوشیدن آب کتری (۱۵ درصد) قرار دارند.

موارد دیگری نظیر انتظار برای اتمام کار ماشین لباسشویی، معطلی برای آمدن گارسون در رستوران و منتظر شدن برای رسیدن لحظه تحویل غذا یا محصول از جمله موارد اتلاف وقت روزانه برشمرده شده‌اند.

پیشتر یک تحقیق مشابه در سال ۲۰۱۸ نشان داده بود ۲۱.۸ ساعت از وقت کارمندان در طول هفته هرز می‌رود و صرف معطلی‌های بیهوده می‌شود.

نظرسنجی تازه به سفارش اپلیکیشن آموزش زبان «دولینگو» انجام گرفته است که بر استفاده از وقت‌های مرده برای مصارف آموزشی متمرکز است.

بیشتر بخوانید:

گورکن گرسنه گنج قرن سومی را پیدا کرد

۲۰۰ جسد در دمای منفی ۱۹۶ درجه نگهداری می‌شوند تا علم پیشرفت کند و زنده شوند!

۴۷۲۳۳

کد خبر 1596863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =