تعداد بستری‌شدگان کرونایی در خراسان رضوی به 455 نفر افزایش یافت

رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستانهای خراسان رضوی به 455نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین، دکتر محمد پهلوان با بیان اینکه 353 نفر از این بیماران در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند خاطر نشان کرد: طی یک روز گذشته 182 بیمار مشکوک و یا مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد 146 نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی گفت: مراجعه به مراکز منتخب کرونا درمناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی یک روز گذشته به هزار و 475 نفر رسید و 749 نفر نیز بطور مستقیم به بیمارستانهای زیر پوشش مراجعه کردند.

دکتر پهلوان همچنین به افزایش بیماران سرپایی و موارد بستری مرتبط با سویه اومیکرون ویروس کرونا اشاره و تاکید کرد: پیشگیری از وقوع موج ششم طغیان ویروس همه‌گیر و مهار تبعات آن علاوه بر تکمیل و پوشش فراگیر واکسیناسیون به شدت نیازمند رعایت پروتکلهای بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی در اجتماع از سوی آحاد مردم است.

وی با بیان اینکه تمامی مراکز بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند؛  از عموم مردم خواست در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا و یا مراکز درمانی سطح یک و دو مراجعه نمایند و از حضور مستقیم به بیمارستان ها اجتناب کنند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد:مراجعه مستقیم بیماران به بیمارستان ها ضمن ایجاد ازدحام مراکز درمانی، روند خدمات رسانی به بیمارانی که نیازمند اقدامات درمانی هستند را کند می کند.

48

کد خبر 1596980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =