آخرین جزییات از افزایش حقوق بازنشستگان/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

سال آینده حداقل حقوق بازنشستگان ۵ میلیون تومان خواهد بود.

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۱۱/۷ ساعت ۱۳:۵۴

به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه تصریح کرد: مجلس در برنامه پنجساله ششم توسعه و قانون بودجه سال ۱۴۰۰ منابعی را برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قرار داد که این موضوع برای بازنشستگان کشوری و لشکری تقریبا انجام شد، اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی نشده است. اکنون نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان برای تادیه دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی مصوب کردند تا دولت از طریق واگذاری سهام و پرداخت بدهی خود، دست سازمان تامین اجتماعی را برای پرداخت معوقات و حقوق بازنشستگان باز کند.

وی افزود: حقوق بازنشستگان سنوات قبل نسبت به بازنشستگان هم رتبه خود در سال‌های اخیر بسیار کمتر است و آن‌ها در شرایط کنونی کشور و با افزایش تورم و حقوق پایینی که حتی از دریافت کارانه، اضافه کار و ... محروم هستند، دچار مشکلات جدی معیشتی شده‌اند. دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ منابعی برای بازنشستگان کشوری و لشکری قرار داده است، همچنین نمایندگان در کمیسیون تلفیق پیشنهادات خوبی را در بحث تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و همسان سازی حقوق بازنشستگان ارائه کرده‌اند.

رحیم زارع همچنین از اعمال نظر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ بر پیشنهاد حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان دولت ۵ میلیون تومان تعیین شده و حقوق پرداختی به کارکنانی که بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان (حداقل حقوق مصوب در سال۱۴۰۱) دریافت کنند نیز «حداقل» ۱۰درصد افزایش پیدا می‌کند.

همچنین ولی اسماعیلی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد این کمیسیون برای تأمین اعتبار لازم درخصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال آینده خبر داد و گفت: پیشنهاد کمیسیون برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای سال آینده ۱۲۰هزار میلیارد تومان بود.

وی اضافه کرد: با اختصاص ۹۰هزار میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق موافقت شد، البته تلاش خواهیم کرد در صحن علنی مجلس این ۱۲۰هزار میلیارد تومان را تصویب کنیم.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1597175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ازکار افتاده بدبخت تامین اجتماعی IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
  29 1
  به همونجائی رسید که همانند سالهای پیش حقشون پایمال بشه ولی عدالتی نباشه
 • ابوطالب IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
  12 0
  هرچی شنیدیم فقط شعاربوده وشعار
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
  3 2
  بهترین گزینه اداره تمام کشور ب دست توانمند کودکان کم ذهن ب ریاست امین آباد می باشد تلخ است اما باید باور کنیم که عدم توانایی در بزرگسالان موجب پیچیدگی امور زندگی در اقشار مردم می گرددخخخخخخخخخخخخخخخهاهاهاهااااااااا
 • سیدمنصوراسدی ازتهران IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
  3 1
  سلام روزتان بخیر مسئولین محترم جناب آقای زارع و بقیه نماینده گان محترم شما لطف میکنید تصویب میکنید تا به سازمان تامین اجتماعی بازنشسته گان حداقلی حقوق برسه رو هوا می پره باکشوری ویالشگری ازهمه بالاتر هیئت علمی ویا کارمندان سازمان تامین اجتماعی روهوا میزنند وماده برمی‌گردانند بنحوح خودشان خاتمه میدن چیه حداقلی حقوق فقط درصدی مثل هرساله اضافه میکنند..
 • ب IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
  3 0
  سلام ، درمورد همسان سازی حقوق بازنشستگان ترتیبی صورت پذیرد که برابر فاکتورهای شاغلی مد نظر قرارگیرد و همچنین زمینه ارتقا رتبه قشر بازنشسته هم رسیدگی گردد.باتشکر
 • IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸
  10 2
  همه چی شده شعار و وعده ، بی عدالتی و تبعیض در حقوق ها بیداد می کنه ، تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری و لشکری بیعدالتی ست متاسفانه حقوق ادارات و سازمان ها تفاوت بسیار دارد کارمند رسمی نفت حفاری فولاد گاز دارایی پتروشیمی بانک و ..... حقوق های چند ده میلیونی و پاداش ..‌‌.‌...، چطور میشه بازنشستگان و کارافتادگان تامین اجتماعی با حقوق تقریبی 4میلیون ماهانه باید به سختی گذران زندگی کنند مدیران و کارکنان سازمان ها حقوق 10 الی 40 میلیون و بیشتر حقوق میگیره .‌‌‌‌‌‌‌....؟؟؟؟ وقتی کارگر پیمانکار که بیشتر کار میکنه حقوق ماهانه 4 تا 6 میلیون .....؟؟؟؟