ایجاد رونق گردشگری در چهارمحال و بختیاری به جذب سرمایه‌گذاران نیاز دارد

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت و ایجاد رونق در صنعت گردشگری این استان نیازمند جذب سرمایه‌گذاران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، قدرت‌الله حمزه روز شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در حاشیه بازدید از غرفه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور در تهران تأکید کرد: در این راستا باید تمامی امکانات بسیج شود تا بتوان در بخش‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تحول ایجاد کرد.
وی افزود: از ابتدای فعالیت مجلس یازدهم، دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان به‌ویژه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دستور کار قرار گرفت.
حمزه تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری به‌علت جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی جزو مناطق کم‌نظیر کشور است که جذب سرمایه‌گذار برای فعالیت در این بخش‌ها به فراهم کردن زیرساخت‌ها و بسترهای لازم نیاز دارد.
وی یادآور شد: به همین منظور از مسوولان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سطح ملی درخواست شده تا برای ارتقای جایگاه، توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همکاری و توجه بیشتری داشته باشند.
حمزه برپایی غرفه و حضور مسوولان و فعالان حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور در تهران را مطلوب دانست و اظهار داشت: برپایی این نمایشگاه فرصت مطلوب و مناسبی برای شناسایی و جذب سرمایه‌گذاران با هدف سرمایه‌گذاری به‌منظور اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی استان است.

48

کد خبر 1597560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =