مدیر عامل موسسه همشهری : دشمن با رمز «ناهار خوردی» می خواهد محبوبیت رئیسی را از بین ببرد

دیده بان ایران نوشت: مدیرعامل موسسه همشهری مدعی شده است که "رمز ناهار خوردی و مواردی شبیه به این در احساس خطر دشمن از «محبوبیت» است. رئیسی در این چند ماه برخلاف رؤسای جمهور گذشته کمترین تنش و حاشیه و نفرت‌پراکنی را در فضای سیاسی کشور داشته است."

ارگان مطبوعاتی شهرداری تهران با انتشار مطلبی به قلم «محسن مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری» به بازتاب گفتگوی رئیسی با کارمند ریاست‌جمهوری که تحت عنوان «ناهار خوردی» معروف شده  واکنش متفاوتی نشان داد و از آن دفاع کرد.

این روزنامه در دفاع از نحوه برخورد رئیسی یا این کارمند در یادداشتی به قلم محسن مهدیان، روزنامه‌نگار اصولگرا نوشت:

* مدتی است گفت‌وگوی رئیسی با کارمند ریاست‌جمهوری بهانه استهزا در برخی رسانه‌ها شده است. البته از همان ابتدا رسانه‌های خارجی اصل ماجرا را وارونه روایت کردند؛ گویی رئیسی در پاسخ به گلایه‌های یک تولیدکننده چنین گفته است. اما اهمیت موضوع اینجا نیست.

* نقدهای این چند ماه به رئیس‌جمهور را مرور کنیم. یک‌بار گفتند 6کلاس سواد دارد. چندین بار سهو لسان رئیس‌جمهور را به تمسخر گرفتند. برای استهزا بیشتر دروغ بافتند، مثل ماجرای سفر به روسیه و یا همین مورد اخیر. آیا طبیعی است؟ پروژه نیست؟ اجازه دهید سادگی نکنیم.

* اما چرا استهزا؟

* ممکن است بگوییم به‌خاطر برخی خطاهای لسانی رئیس‌جمهور. همین؟ پس چرا دروغ می‌سازند؟ حتما کارکردی در استهزاست که با بهانه و بی‌بهانه برای ترور شخصیت به خدمت گرفته می‌شود.

مدیر عامل موسسه همشهری : دشمن با رمز «ناهار خوردی» می خواهد محبوبیت رئیسی را از بین ببرد

بیشتر بخوانید:

* رمز ناهار خوردی و مواردی شبیه به این در احساس خطر دشمن از «محبوبیت» است. رئیسی در این چند ماه برخلاف رؤسای جمهور گذشته کمترین تنش و حاشیه و نفرت‌پراکنی را در فضای سیاسی کشور داشته است. از سویی با سفرهای استانی مستمر، مدل مدیریتی جدیدی را رقم زده است که ثمره‌اش وحدت است. طبیعی است که محبوبیت جمع کند.

* و اما هرجا دشمن احساس کند فردی در حال جمع کردن محبوبیت است از روش استهزا استفاده می‌کند. چرا؟ چون این روش برخلاف روش‌های دیگر مخاطبش خواص نیست و عموم مردم است. استهزا هم لذت و سرگرمی است و هم جنگ و مبارزه. به سرعت نیز همه‌گیر و اجتماعی می‌شود.

* روشی که دشمن برای رهبری انقلاب هم هرازگاهی به‌کار برده اما چون از سوی مخاطب تودهنی می‌خورد زبان بسته است.

* با این حال درباره رئیس‌جمهور، دشمن به تناسب ذاتش دشمنی می‌کند، اما برخی در داخل با ساده‌دلی متوجه نیستند تمسخر کردن مومن از گناهان نابخشودنی است، خاصه آنکه نماینده یک ملت و خاک ایران باشد.

23219

کد خبر 1605245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =