۰ نفر
۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
افزایش چاقی در دانش‌آموزان ایرانی

ایرنا نوشت: معاون تربیت‌ بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: چاقی دانش‌آموزان و والدین باید مدیریت شود زیرا تعداد دانش‌آموزان دارای اضافه وزن و چاقی در چند سال اخیر ۱۰ درصد بیشتر شده است.

صادق ستاری‌فرد در نشست تخصصی طرح آزادسازی مجموعه‌های ورزشی و آموزشی با حضور معاونان تربیت‌بدنی و سلامت ۱۰ استان کشور اظهار داشت: نظامات حکمرانی سلامت و امور اجتماعی کشور باید برای این معضل که به سرعت در حال تبدیل به بحران است، کمک کنند و باید جهاد تبیین در مورد سلامت دانش‌آموزان روی نقطه کانونی چاقی و کم تحرکی  آنان متمرکز شود.

وی ادامه داد: باید فعالیت‌ها و برنامه های فرهنگی و تربیتی در طرح آزادسازی مجموعه های ورزشی مدنظر باشند، در مرحله تکمیلی این طرح نیز موضوع وقف ورزشی را پیش می‌بریم تا بخشی از ساعات افرادی را که می‌توانند به ما کمک کنند، در اختیار بگیریم و جهاد ورزشی را از این طریق عملیاتی کنیم.

ستاری‌فرد گفت: سنت وقف را باید در وجود دانش‌آموزان نهادینه کنیم تا دانش‌آموزان نیازمند بتوانند از امکانات و اقلام ورزشی دیگر همسالان و همنوعان خود استفاده کنند. همچنین با طرح مطالبه عمومی باید تلاش کنیم مجموعه‌های ورزشی نهادهای دیگر مانند شهرداری‌ها و وزارت ورزش و جوانان نیز به کمک آموزش و پرورش بیایند.

بیشتر بخوانید:

میوه خشک برای سلامتی مفید است یا خیر؟

۱۲عادتی که سبب افزایش وزن می‌شوند

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1607195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =