استقبال خطیب جمعه تهران از آزادسازی سواحل/ شاهد طلیعه انقلاب اداری در کشور هستیم

فارس نوشت: حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: آزادسازی سواحل نشان داد که می‌شود قانون‌های روی زمین مانده را اجرا کرد که فقط وحدت، صمیمیت و توکل به خداوند می‌خواهد. ​

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار داشت: در روز جمعه که ظرفیت معنوی فوق‌العاده‌ای دارد روز آغاز ماه شعبان هم هست و این یعنی نورٌ علی نور.

وی افزود: برای از عظمت ماه شعبان همین کافیست که نسبت این ماه با پیامبر عزیز ما برای فهمیدن اسرار و لطائف و فضائل و برکات که در این ماه تعبیر شده کفایت می کند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: جایگاهی که ماه شعبان در آماده‌سازی مومنان برای ورود به ماه مبارک رمضان دارند به شدت مهم است.

حاج علی اکبری گفت: این ماه را شعبان نامیدند زیرا در این ماه شعله های گوناگون از ارزاق مادی و معنوی برای مومنان در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: اعمال مومنین زمانی که در محیط رحمت و رضوان الهی در این ماه قرار می‌گیرد، به عنایت و شفاعت صاحب این ماه حسنات شان پرورش پیدا کرده و مورد قبول الهی قرار می گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: خداوند این ماه را شعبان نامیده چرا که ابواب گوناگون در این ماه گشوده می شود و خیرات بهشت به حراج گذاشته می شود.

حاج علی اکبری ادامه داد: البته شیطان هم در روز اول شعبان به سپاه خود دستور می‌دهد که نگذارند مومنان از این همه لطف و عنایت الهی بهره مناسبی ببرند و شجره زقوم را برای گمراه کردن مومنان و جهنمی کردن بندگان خدا، آراسته می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد: در فهرست خیرات گوناگونی که به عنوان شجره طوبی در دسترس مومنین قرار گرفته اگر نماز مستحبی و روزه مستحبی هست و اگر تلاوت قرآن کریم وجود دارد با این عناوین شروع می‌شود اما یک بخش عمده مربوط به کارگشائی نسبت به سایر مومنان و خدمت رسانی به بندگان خدا اصلاح بین کسانی که با یکدیگر مشکل دارند و . . . است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ماه شعبان ماه مهر و محبت و مواسات است که باید قدر آن را بدانیم و از ساعات شب ها و روزهای آن با برنامه‌ریزی استفاده کنیم.

حاج علی اکبری ادامه داد: در این ماه، خدای متعال شخصیت پیامبر، امام حسین (ع) و حضرت عباس علیه السلام را به بشریت تحویل داد و حضرت علی اکبر و ... تقدیم شده و درخشش انوار نبوی در زندگی مومنان از برکات ماه شعبان است و شب نیمه این ماه میلاد امید همه انبیا اولیا سال ها و مستضعفان عالم یعنی وجود بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: این ماه ماه بیداری به محبت الهی است؛ اگر جان انسان به عشق و محبت الهی بیدارشود در برابر گناهان مصونیت پیدا می‌کند؛ این تقوای عاشقانه را در ماه شعبان از خدای متعال تمنا می‌کنیم این راه نزدیک است که ما را به قرب الهی نزدیک می‌کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دشمن امید اجتماعی و اعتماد اجتماعی ما را نشانه گرفته است که خوشبختانه می‌بینیم اقداماتی در سطح قوا در حال انجام است که به نظر می رسد به لطف خدا طلیعه یک انقلاب اداری در کشور باشد.

استقبال خطیب جمعه تهران از آزادسازی سواحل/ شاهد طلیعه انقلاب اداری در کشور هستیم

بیشتر بخوانید:

حاج علی اکبری ادامه داد: شک نداریم که هر نوع اصلاح فرهنگی، اخلاقی، اقتصادی، عدالتی و اجتماعی بخواهد در جامعه رخ دهد باید از نهادهای حاکمیتی و دولت شروع شود و اول باید آنجا اصلاح شود.

وی در همین راستا افزود: هرچند در بخش‌های گوناگون باید از مردم توقع داشته باشیم اما نهادها در این زمینه باید پیشگام باشند، لذ این رویکرد بسیار مبارک است و قدر آن را می‌دانیم و خداوند را شاکریم.

امام جمعه موقت تهران گفت: اگرچه در برخی بخش‌ها با تاخیر این کار انجام می‌شود اما قصه آزاد سازی سواحل از همین قبیل بود. چقدر کار خوب، بجا و قاطعی بود که با همکاری همه قوا و رئیس جمهور عزیزمان انجام شد. این نشان داد که می‌شود قانون‌های روی زمین مانده را اجرا کرد که فقط وحدت، صمیمیت و توکل به خداوند می‌خواهد.

امام جمعه موقت تهران همچنین ۸ فرمان رئیس جمهور در مسئله خودرو را از جمله اقدامات خوب دولت خواند و گفت:‌ در این زمینه خیلی خوب به میدان رفتند و این درخواست ملت و رهبر عزیزمان است که وضعیت خودروسازی در کشور انشاالله با همان قاطعیت و با همکاری همه اصلاح شده و از این میدان هم سربلند بیرون خواهیم آمد.

وی ادامه داد: البته توقع داریم رئیس جمهور عزیز همانطور که فرمان خودرو سازی را به دست گرفتند، با چند فرمان دیگر اصلاح وضعیت معیشتی مردم عزیزمان را هم به دست بگیرند و هماهنگی‌هایی که در این زمینه هنوز به اندازه کافی انجام نشده و اقدامات جهادی که در این زمینه انجام نشده را سامان دهند.

حاج علی اکبری گفت: به ویژه در پایان سال که می‌بینیم هنوز در گوشه و کنار هستند، کسانی که با رفاه، زندگی و معیشت مردم بازی می‌کنند، لذا باید آنها هم شناسایی شوند و با قاطعیت دستگاه قضایی دستشان قطع شود و شرایط عمومی برای مردم بهسازی شود.

خطیب جمعه این هفته تهران در ادامه خطبه‌های خود عنوان کرد: بیانات حکیمانه رهبر عزیزمان را در اوج فصاحت و بلاغت شنیده ایم که حاوی نکات بسیار مهمی برای امروز و فردای ما و امروز جهان و فردای جهانیان بود.

وی اضافه کرد: به مناسبت مبعث پیامبر اعظم (ص)‌ مسئله‌ای که باید در برابر جاهلیت انجام داد اولاً تاسی به درس بعثت،  برافراشتن پرچم حکمت اخلاق علم و عقلانیت و مهربانی در برابر جاهلیت مدرن است و انقلاب اسلامی دقیقاً همین جا ایستاده است؛ در امتداد حرکت بعثت انقلاب اسلامی درست در همین نقطه قرار گرفته و با جاهلیتی که از عقلانیت در آن خبری نیست و انواع و اقسام رذائل آن هم به شکل تازه‌ای نمایان شده، انقلاب اسلامی و ملت عزیز ما مسئولیت بزرگی را برعهده گرفتند و آن برافراشتن رسالت پرچم رسالت الهی و برای خود در دوران اختاپوس جاهلیت مدرن و نشان دادن راه به ملت‌های عالم و زمینه‌سازی برای ظهور ولی عصر عجل الله و طلوع خورشید ولایت و عظمایی مهدوی است.

حاج علی اکبری اضافه کرد: این جاهلیت مدرن البته یک حقیقت بیشتر ندارد که پایه آن مادی‌گرایی و حفظ و شهوت است؛ اما مدرن بودن آن به خاطر علم فناوری و فن است که با علم و فن بیشتر خود را گسترش و نفوذ داده و با هنر و رسانه خود را بزک می کند و پوشش می‌دهد لذا ما با یک جاهلیت بزک شده شیک‌پوش مواجه هستیم. 

وی ادامه داد: رژیم مافیایی آمریکا قله و نماد و نمود این جاهلیت مدرن است؛ یک رژیم به تعبیر رهبر عزیزمان بحران‌ساز و بحران‌زیست که با بحران و با نسل کشی آغاز شد و با جنایات علیه رنگین پوست‌ها ادامه پیدا کرد و با شعله ور کردن آتش جنگ‌های جهانی برای زیست خود از این گوشه و کنار تهیه رزق می‌کند که مایه حیات کثیف و رنگینش هم این بحران است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آمریکا در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، رسانه‌ای و عرصه‌های امنیتی و تسلیحاتی و هر بخشی که وارد شد مافیا درست کرده تا این ساختار خبیث خود را حفظ کند آن هم یک ساختار فاسد با شبکه‌ای وسیع و فساد انگیز.

وی همچنین یادآور شد: سیاهه جنایات این رژیم مافیایی (آمریکا) پلید جاهل، جلدهای قطوری است که چه بر سر بشریت آورده‌اند؛ از برهنه گرایی، همجنس گرایی و مواد مخدر و صنعت هرج و مرج جنسی و سرمایه گذاری عظیم برای آتش افروزی در گوشه گوشه جهان گرفته تا راه اندازی بیش از ۱۵۰ جنگ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در هیروشیما و ناکازاکی و کشتن هزاران نفر را و معیوب کردن تعداد زیادی از انسان‌ها.

وی افزود: از مراکز اصلی پرورش جانیان و تروریست‌ها از زندان‌های مخوف گوانتانامو و ابوغریب گرفته تا داعشی‌ها و بزرگترین تروریست زمان یعنی رژیم صهیونیستی همگی از جنایات آمریکاست.

علی اکبری اضافه کرد: همه می‌دانند مقصر اصلی تمام جنگ‌های منطقه و از بین رفتن زیرساخت‌های منطقه، آمریکاست. همه این را می‌دانند و خودشان هم اعتراف کردند که در حوزه سرمایه‌گذاری مادی و معنوی رژیم منحوس آمریکاست که استاد کل تولید بحران‌های نیابتی است. این رژیم مافیایی پلید برای خود جز تبعیض و بدبختی و بیچارگی و نفرت چیزی به ارث نگذاشته و امروز منفورترین رژیم نزد عالم آمریکاست.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1609110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =