مهر نوشت:

در حالی این روزها طرح دولت برای واگذاری 1000 متر زمین به هر خانواده ایرانی برای ساخت مسکن و باغ میوه در رسانه‌ها داغ شده است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در اسفندماه گذشته از طرح باغشهرها اظهار نگرانی جدی کرده‌اند.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در روزهای اخیر از طرح جدید دولت برای ساخت مسکن ویلایی خبر داد که در صورت تصویب، به هر خانواده ایرانی زمینی 1000 متری برای ساخت خانه و احداث باغ داده می شود.

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری با این پیشنهاد که می‌توان به هر خانواده ایرانی هزار متر زمین داد، تصریح کرده است: در شرایط کنونی، 20 میلیون خانواده در ایران زندگی می‌کنند که اگر به هریک از این خانواده‌ها هزار مترمربع زمین داده شود، در مجموع به دو میلیون هکتار زمین نیاز داریم و هر یک از این قطعه زمین‌ها را می‌توان به 800 متر باغ و فضای سبز و 100 الی 200 مترمربع بنای مسکونی تبدیل کرد.

این درحالی است که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی 17 اسفندماه 1389 در جمع مسئولان بخشهای مختلف منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران رهبر انقلاب اسلامی با توصیه مؤکد به دولت و مجلس برای در اولویت قرار دادن مسائل محیط زیست و حفظ منابع طبیعی در برنامه ریزیها، از طرح باغ شهرها اظهار نگرانی جدی کردند و افزودند: این موضوع که اخیراً مطرح شده است، زمینه را برای ورود افراد سوءاستفاده کننده و تخریب جنگلها و منابع طبیعی فراهم خواهد کرد.

باتوجه به این تاکیدات، چه خوب است دولت دهم طرح واگذاری 1000 متر زمین به هر خانواده ایرانی برای ساخت مسکن و باغ میوه که هنوز به تصویب هم نرسیده است و به نوعی همان طرح باغ شهرها محسوب می‌شود، برای همیشه به بایگانی منتقل کند.

4747

کد خبر 161072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  کاشی که به عمل بیاد معلوم میشه ایشون برای ضدیت با آقا اومدن تا حالا چفدر مخالفت برکناری مشایی مصلحی ... این باغ شهر با با بفهمید دیگه.
 • بدون نام IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  راست می گویند رهبر عزیز. این پیشنهاد برای باز گذاشتن دست زمین خوارها و سوئ استفاده آنهاست. 100 متر زمین به ما نداده اند می خوای 1000 متر بدهند. به ملت چیزی نمی رسه و فقط قانونی می شه برای زمین خواری و رهبری هیچگاه برای موضوعی اظهار نگرانی نمی کنند مگر اینکه تمامی زوایای انرا دیده باشند.
 • بدون نام IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  1 1
  با دقت بیشتری گوش کنیم و بخوانیم. جناب رئیس جمهور فرمودند 1000 متر زمین به هر خانواده بدهیم بروند آنجا باغ درست کنند ، باغ بسازند . نه باغ بدهم بروند خراب کنند و ویلا بسازند! از طرف دیگر رهبر عزیزمان نگرانی خود را از بابت تخریب محیط زیست و باغات موجوداعلام فرمودند . پس حرف رهبر عزیزمان با رئیس جمهور محترمان تعارضی ندارد بلکه وحدت و یک دلی هم دارد.
 • ايراني IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  1 0
  سلام. واقعا طرح ناپخته و عين بيعدالتي است، چون زمينهاي مناطق مختلف كشور به لحاظ ارزش مادي با هم تفاوت دارد. مثلا زمين در بيابانها و اطراف شهرهاي خوزستان با زمين در اطراف شهرهاي فارس يا تهران و اصفهان و خراسان و آذربايجان و شمال يك قيمت دارد؟ بابا كمي فكر كنيد و بعد با مردم سخن بگوييد.
 • 1000 متر به هر خانواده طرح بسیار خوبی هست IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  به نظر من طرح خیلی خوبیه و هیچ تعارضی هم با سخنان رهبر ندارد.اگه این طرح اجرا بشه اتفاقا زمین خوار ها از بین میروند چون ارزش زمین پایین میات بعدم زمین های بایری که استفاده نمیشود هم سر سبز میشه.به نظرم طرح عالی هست.
 • بدون نام IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  پیشنهاد میکنم مطلب "چرا باید همین امروز به انگلیس و...حمله کنیم" آقای شهرام شکیبا را تو همین سایت در راستای سخنان رئیس جمهور محترم بخونید تا شاید بیشتر با ابعاد این طرح کارشناسی آشنا شوید
 • بدون نام IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  در پاسخ به این طرح باید گفت : اگر انسان توانایی کیمیاگری داشت و می توانست و می توانست همه سنگها را به طلا تبدیل کند ، نه دولتی نیاز بود و نه دولتهای موجود نیاز به برنامه ریزی برای افزایش تولید ثروت داشتند ! دادن وعده های غیر کارشناسانه و غیر قابل اجرا فقط مردم ساده دل را غرق در رویا می کند .
 • کاکتوس IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  مقام معظم رهبری از تخریب محیط زیست و تبدیل باغ ها به شهر نگرانند نه از نبدیل زمین بایر به باغ . ضمنا ریاست محترم جمهوری در محاسباتی که در این خصوص فرمودند متراژ جنگلها و مراتع و کویرها و کوهستانها را از کل مساحت ایران کسر کردند. .
 • حقیقت گو IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  برای اجرای این طرح یا باید زمین های سر سبز را در اختیار مردم قرار داد که این یعنی فاجعه. اگر هم قرار است زمین های خشک به مردم بدهند، آبش را از کجا می خواهند بیاورند تا این همه زمین را آب بدهند؟!!! لابد می خواهند چاه بزنند. همین الان ما برای کشاورزی مان مشکل آب داریم. اصلا این طرح اجرایی نیست و اگر بخواهد به زور اجرا شود پیامدهای ناگوار زیادی برای محیط زیست دارد.
 • بدون نام GB ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  vaghean baiad porsid ke manshae in tafakorat az koja sarcheshme migire !!!! aia dolat masool ijade eshteghale ia masoole dadan zamin be mardon ta kei aghaie ahmadi nejad mikhad az in tahaie fazee bede mesle modele eghtesadish va ... ke hich kodom ham kar nakard ... aghaie raees jomhoor shoma behtare az moshaverane khobre tar dar karahatoon komak begiriis
 • حقیقت گو IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  برای آنهایی که ندانسته و بی اطلاع کامنت می گذارند: باغ خود به خود به وجود نمی آید و زمین خشک خود به خود سر سبز نمی شود. بلکه نیاز به منابع آبی دارد. برداشت بی رویه از منایع آبی یعنی آسیب به محیط زیست. اگر ما اینقدر آب داریم که دو میلیون هکتار زمین خشک را به باغ تبدیل کنیم چرا وضع کشاورزی مان اینطوری است؟ چرا این همه میوه از خارج وارد می شود؟
 • شاغلام GB ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  سلام به همه دوستان، چندین سال قبل در استان فارس این طرح رو اجرا کردند. به غیر از زمین خواری هایی که شد اتفاق بد دیگه ای افتاد. آبهای زیرزمینی استان به شدت کم شد و سفره های زیر زمینی خیلی از مناطق کاملا خشکید. باغ ها هم اکثرا خشک و لم یزرع باقی موند. یادتون نره که اکوسیستم ایران خشک هست. این طرح از نظر من در خوشبینانه ترین حالت یک طرح مضحک هست بدبینانه اش بماند...
 • بدون نام IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  اگر برای ساختن باغ آب وجوددارد لطفا بدهید به همین باغ های موحودی که درحال خشک شدن هستند.
 • محمدعلی صفوتی IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  چه اوضاعی رو آقا نظاره گرن و چه قدر خدا رو شاکرم که این مملکت یه بزرگتر پدر گونه داره که اگه نبودن ایشون خدا میدونه چه حسین قلی خانی بود
 • بدون نام IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  باسلام بنظر من طرح بسیار خوب ومنطقی است تنها باید بستر سازی قانونی خوب واجرای صحیح رو بدنبال داشته باشه تا علاوه بر اینکه پوشش گیاهی رو در کشور را با هزینه وکار مردم افزایش میده تغیرات آب وهوای وفرهنگی را در کشور بوجود میاره وشادابی وطول عمر رو در جامعه افزایش میده وخیلی از مشکلات روحی وروانی مردم وپرونده های دادگستری رو کاهش میده پس اجازه بدین حالا که یکی لااقل در حرف هم که شده این معضل اصلی جامعه شهری رو حل کنه درد دل قفس نشینان(آپارتمان نشین ها
 • نکته! IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  بابا نابغه ها دغدغه رهبری تخریب باغ ها و فضای سبز بود نه ایجاد اون. ایشون نگران هستند که به واسطه ایجاد باغ شهر ها فضای سبز تخریب نشه نه اینکه با واگذاری زمین به مردم و آبادی اون توسط مالکین باغ شهر ایجاد بشه. (حالا بگذریم که باید دید طرح مورد نظر ریاست جمهور عملا اجرایی هست یا نه؟ اما برای تخریب رئیس جمهور موارد محکمتری هم می تونید پیدا کنید لذا لطفاً آسمان ریسمان نبافید.
 • شیرزاد IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  معلوم نیست چیکار می کنند از ان طرف مسکن مهر میسازند 60متر عین قوطی کبریت از این طرف هم باغ میدن دست مردم طرح هاتون ولطفا مشخص کنید
 • حقیقت گو IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
  0 0
  آقای "نکته!" که کامنت گذاشتی! فضای سبز نیاز به آب داره و برداشت بی رویه از منابع آبی هم نوعی آسیب زدن به محیط زیسته!! پس طرح دولت دقیقا با دغدغه ی رهبری مرتبطه. ضمنااگر دولت این همه آب تو آستینش داره و تا حالا رو نکرده بهتره به داد کشاورزای بدبختی که از بی آبی می نالند برسه! باغ و باغشهر و گل و بلبل پیکششون!!!
 • بدون نام IR ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
  0 0
  بشنو ولی باور نکن مثل مهریه؟
 • بي نام IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
  0 0
  اگراجراي اين هم مثل يارانه مخواهد بشود ما نمي خواهيم
 • بدون نام IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
  0 0
  اول دولت بايد نيازمندها و كم در آمدها را شناسايي كنه تا افراد پولدار ، داراتر نشوند و بعدش كاشناسي انجام بده كه به جايي آسيب نرسه و جنگلها و .. از بين نروند و در آخر طرحهاي اينچنيني را اجرايي كند نه اينكه فقط حرف بزنه و شعار بده. حالا هم پولدارها لازم نكرده كه دل سوز جنگلها بشن، چون اينها همش حرفه
 • خورسند IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۷
  0 0
  اگر آب مورد نیاز تامین شود ومنظور مقام معظم رهبری نیز از باغ شهر این مورد نباشد بنظر طرح خوبی می آید.