علت سکته ناگهانی مذاکرات وین در گام پایانی چیست؟ / «منبع آگاه» از تریبون خبرگزاری دولت توضیح داد

ایرنا به نقل از «یک منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران در وین» علت معطلی فعلی روند توافق نهایی را اعلام کرد.

یک منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران در وین گفت: مذاکرات وین معطل تصمیم و پاسخ آمریکا است.

وی روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا درمورد روند مذاکرات وین تصریح کرد: گفت وگوهای وین به دلیل ابتکار عمل ها و حسن نیت ایران طی چند هفته گذشته پیشرفت های قابل توجهی داشته است. توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای ترسیم نقشه راه مشترک به منظور حل موضوعات باقیمانده شاهد این ادعا است.

این منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران در وین افزود: در نقطه مقابل، تیم آمریکایی با کندی در تصمیم گیری سیاسی، روند دستیابی به یک توافق خوب را معطل کرده است.

وی ادامه داد: تیم آمریکایی در وین نیز منتظر دریافت دستورالعمل های لازم در خصوص موضوعات باقیمانده است. توافق در وین امروز بیش از هر چیزی نیازمند پاسخ آمریکا به پیشنهادی مطرح شده در مذاکرات است.

مذاکرات وبن در گام پایانی «معطل» چیست؟ | «منبع آگاه» از تریبون خبرگزاری دولت توضیح داد

بیشتر بخوانید : 

دور هشتم مذاکرات از ششم دی‌ سال جاری در وین آغاز شده و شرکت‌کنندگان سرگرم تکمیل پیش‌نویس متن توافق و تصمیم‌گیری در مورد برخی موضوعات اختلافی بوده‌اند.

علی باقری عضو ارشد تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته(سه شنبه) برای ادامه مشورت‌ها به تهران بازگشته بود، بامداد امروز(چهارشنبه) برای ادامه مذاکرات به وین باز می گردد.

جلسات کارشناسی و رایزنی‌های غیررسمی در وین امروز نیز ادامه داشته است.

با وجود پیشرفت قابل توجه مذاکرات، هنوز موضوعات مهمی باقی مانده است و توافق نهایی هنوز حاصل نشده است و زمان قطعی برای آن وجود ندارد. دستیابی به توافق نهایی، تنها با اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم از سوی طرف‌های غربی به ویژه واشنگتن در دسترس خواهد بود.

۲۱۲۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1610734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =