توزیع ۱۵۰۰تن برنج و هزار تن شکر تا قبل از ماه رمضان در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توزیع ۶۰ هزار و ۱۵۳ تن کود اوره، ۴۰۹۸ تن کود فسفات و ۱۶۵۱ تن کود پتاس خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سید عماد شاهرخی  در بیست و نهمین جلسه قرارگاه امنیت غذایی که با حضور  علی اصغر صفری راد، مدیر کل امور اقتصادی استانداری لرستان، معاونین، مدیران، مدیران ستادی، مدیران کل ادارات و شرکتهای تابعه، مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها،‌دستگاه‌های نظارتی و نیروهای نظامی و انتظامی در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شده بود، اظهار کرد: از ابتدای اسفند  تاکنون یکهزار تن شکرو ۷۰۰ تن برنج با نرخ مصوب در سطح استان توزیع شده است.

وی افزود: ۱۵۰۰تن برنج و یک هزار تن شکر نیز در ایام باقیمانده سال و تا قبل از ماه مبارک رمضان در شبکه تعریف شده توزیع خواهد شد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی  لرستان افزود:  میزان جوجه‌ریزی در ماه جاری چهار و نیم میلیون قطعه بوده بنابراین وضعیت تامین مرغ برای ایام پایان سال و ماه مبارک رمضان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی  لرستان با بیان اینکه طی یک هفته اخیر تعداد ۱۲۴۰‌ مورد بازرسی انجام، و در نتیجه آن ۱۳۸ مورد پرونده تخلفاتی به ارزش ۱۷۳ میلیون تومان تشکیل شد، همچنین ۳۶۸ دور بازرسی نان و آرد انجام و برای ۳۴ متخلف پرونده تشکیل شداظهار داشت :  ۸۵۳ مورد بازرسی سایر اقلام  انجام گرفت و ۹۷ پرونده برای متخلفان تشکیل شد.

شاهرخی ادامه داد : از تشکیل ۶۹ شبکه مراقبت با عضویت ۴۰۶ کارشناس جهت پایش و رصد عوامل خسارت زای گیاهی خبر داد و گفت: مبارزه با علفهای هرز مزارع گندم در سطح ۱۲ هزار و ۷۷۰ هکتار از مزارع شهرستان های خرم آباد، چگنی، پلدختر و رومشکان انجام گرفته است.

وی از  سرویس و راه اندازی سمپاشها و ثبت سموم مورد نیاز در سامانه مونیتورینگ خبر داد و افزود : ۶۰ هزار و ۱۵۳ تن کود اوره، ۴۰۹۸ تن کود فسفات و ۱۶۵۱ تن  کود پتاس  توزیع شده و  در  تعامل با سایر دستگاه‌ها با همدلی،  همراهی و کار جهادی در راستای استقلا اقتصادی میهن اسلامی و تأمین کالاههای اساسی مورد نیاز شهروندان از هیچگونه کوشش دریغ نخواهیم کرد.

48

کد خبر 1611910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =