۳ نفر
۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
حسام‌الدین سراج آلبومِ تازه منتشر کرد

مهر نوشت: آلبوم «شکوه وطن» به خوانندگی حسام‌الدین سراج، در شش قطعه با اشعاری از مولانا، حافظ، مهدی اخوان ثالث و مهیار کاوه منتشر شد.

«شکوه وطن» نام یکی از تازه‌ترین آثار منتشرشده در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی است که به خوانندگی حسام‌الدین سراج با همراهی گروه «بیدل» در دسترس شنوندگان قرار گرفته است.

این آلبوم در سبک کلاسیک ایرانی و شامل شش قطعه موسیقی به نام‌های «ساقی ماهرو»، «ساز و آواز شور (سوار صبح)»، «ساز و آواز شور به چهارگاه (کهن بوم‌وبر)»، «باده جان»، «پریشانی» و «شکوه وطن» است براساس اشعاری از مولانا، حافظ، مهدی اخوان ثالث و مهیار کاوه شکل گرفته است.

حسام‌الدین سراج درباره این اثر نوشته است:

«تُرا ای کهن بوم‌وبر دوست دارم… وطن، چونان مادری سخاوتمند، مردم زادگاهش را در دامان پُرمهر خود می‌پرورد و هماره در سختی‌ها و مشکلات بی‌هیچ منتی چونان ابر بهاری، مهر و رافت می‌بارد. ایران عزیز ما، این روزها در حال گذار از جاده‌های پرنشیب و فراز تاریخ خویش است. امید که بتوانیم، با عشق و مهرورزی به ایران و ایرانیان، هوشمندانه سبب‌ساز سربلندی و شکوه وطن باشیم.» 

داود ورزیده نوازنده نی، مسعود حبیبی نوازنده دف، محمود فرهمند نوازنده تمبک، مسعود آرامش نوازنده سنتور، صابر سوری نوازنده عود، سینا جهان‌آبادی نوازنده کمانچه و بهرام خانی نوازنده تار و بم‌تار گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند.

حسام‌الدین سراج آلبومِ تازه منتشر کرد

۲۵۹۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1615627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =