روسیه چه زمانی از بمب اتم استفاده خواهد کرد؟

سخنگوی کرملین بار دیگر تاکید کرد مسکو در صورت تهدید موجودیت روسیه از بمب اتم استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، دیمیتری پسکوف سخنگوی در مصاحبه با PBS تاکید کرد روسیه تنها زمانی که موجودیتش به خطر بیفتد، از سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد.

وی افزود :" کسب هرگونه نتیجه از جنگ اوکراین دلیلی برای استفاده از بمب اتم نیست. ما مفهوم امنیتی داریم که به وضوح بیان می‌کند تنها زمانی که تهدیدی علیه دولت ما به وجود آید از سلاح هسته‌ای استفاده می‌کنیم."

زمانی که از وی درباره قصاب خواندن پوتین توسط بایدن و اینکه رئیس جمهور آمریکا گفته پوتین نباید در قدرت بماند، پرسیده شد؛ پسکوف پاسخ داد این اظهارات کاملا هشداردهنده است.

وی تاکید کرد این توهین شخصی است و کاملا غیرقابل قبول است که رئیس جمهور آمریکا تصمیم بگیرد که چه کسی بر فدراسیون روسیه حکمرانی کند.

گفتنی است بایدن در سخنرانی روز شنبه در لهستان گفت این مرد{پوتین} نمی‌تواند در قدرت بماند.

مقامات کاخ سفید بعدا اظهارات بایدن را شخصی قلمداد کرده و تاکید کردند سیاست رسمی کاخ سفید نیست.

هرچند بعدا بایدن دوباره روی حرفهای خود درباره شخص و شخصیت پوتین تاکید مجدد کرد.

پسکوف سخنگوی کرملین همچنین در این مصاحبه هدف قراردادن غیرنظامیان توسط ارتش روسیه در اوکراین را غلی رغم گزارش کردن از سوی نیروهای اوکراینی، روزنامه نگاران مستقل و آوارگان جنگی انکار کرد.

گفتنی است ارتش روسیه دست به بمباران وحشیانه زیرساخت‌های غیر نظامی از جمله خانه‌ها، بیمارستان‌ها و ... زده است.

ایالات متحده هفته گذشته به طور رسمی اعلام کرد نیروهای روس در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده و دادگاه بین‌المللی کیفری نیز درباره حمله به غیرنظامیان و جنایت علیه بشریت در اوکراین کار تحقیقاتی خود را آغاز کرده است.

5656

کد خبر 1616593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =