امیرعبداللهیان: نهایی‌شدن توافق در وین نیازمند واقع‌بینی آمریکا است

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان به منظور پیگیری موضوعات دوجانبه و تبادل نظر در خصوص تحولات افغانستان و منطقه در حاشیه سومین نشست وزرای امور خارجه همسایگان افغانستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار که در حاشیه سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان انجام شد با تاکید بر ظرفیت های موجود در حوزه همکاری های فیمابین خصوصا در بخش اقتصادی، ضرورت پیگیری توافقات بین دوکشور و اجرایی ساختن آن را مورد تاکید قرار داد.

 امیرعبداللهیان همچنین ‌با تشریح شرایط حاضر در گفتگوهای وین، نهایی شدن توافق در این زمینه را نیازمند واقع بینی طرف آمریکایی ذکر کرد و تاکید کرد، آمریکا می بایست از زیاده خواهی دست بردارد تا هفته ها تلاش فشرده طرف های مختلف در وین به نتیجه لازم در زمینه بازگشت همه طرف ها به تعهدات خود منجر شود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با محکوم ساختن برگزاری نشست اجلاس شرارت در فلسطین اشغالی( النقب)،این اجلاس را خیانتی بزرگ به آرمان فلسطین دانست و رژیم صهیونیستی را مشکل اصلی جهان اسلام معرفی کرد که متاسفانه برخی کشورها در اقدامی خائنانه عادی سازی روابط خود با این رژیم را به رغم  تعارض  با آرمان های والای مسلمانان جهان در خصوص قدس شریف و فلسطین،  دنبال می کنند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت فعال سازی روابط فیمابین در بخش روابط دو جانبه، از حضور فعال کشورمان در نشست دوحه ( دوحه فروم) قدر دانی کرد.

مقام قطری با تاکید مجدد بر اهمیت ترتیبات امنیت منطقه ای با حضور جمهوری اسلامی ایران و ابراز امیدواری برای شکل گیری گفتگوهای جدی در این زمینه در منطقه، در خصوص آخرین تحولات مذاکرات وین نیز با وزیر امور خارجه کشورمان به تبادل نظر پرداخت.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1617029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =